Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van hogy mindig azok...

Miért van hogy mindig azok prédikálnak a hitről meg szeretetről, meg felvilágosodásról, akiknek az élet kinyalta a s#ggét?

Figyelt kérdés

Úgy könnyű hinni, hogy 1x nem kellett megküzdeni nem a hitért, hanem hogy egyáltalán elerhető közelségben legyen csak valami hasonló.

Akinek az ölébe hull, annak könnyű...


Olyan miért nem beszél meg térít sose, akinek az életében SEHOL nem volt eleve adott bármilyen hittel kapcsolatos dolog, hanem neki kellett évtizedek alatt egyáltalán oda eljutnia, hogy elérhető...?


szept. 5. 10:58
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, hogy "csak ezek prédikálnak". Ismerek ilyet is, olyat is.
szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:
#11 Jó neked. Én sajnos nem.
szept. 6. 14:38
 13/48 anonim ***** válasza:

"Egy olyan valaki, aki viszont megélte, hogy nem tudja megváltoztatni a viszonyulását, az erre úgy fog nézni, hogy annak, akinek ez a képesség megadatott, az könnyen beszél."


Ebben a pillanatban is megtudod választani a viszonyulásodat.

Erre mondják hogy ha citromot kapsz az élettől, kérj hozzá Martinit.

Vagy ha padlóra kerültél, szedj onnan fel valamit.

szept. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

"Ebben a pillanatban is megtudod választani a viszonyulásodat."


Nem tudom.

Érdekes, hogy mindenki csak annyit mond, hogy meg lehet csinálni. Azt senki nem mondja, hogy hogyan. Vajon miért?

szept. 7. 14:10
 15/48 anonim ***** válasza:
Gyakorlatba ülteted át a pozitívabb életfelfogást: mindenben a szépet, a jót, az igazat keresni. (antropozófiai megközelítés)
szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Vagy a szebbet, a jobbat, az igazabbat. Inkább belső értékek.
szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
Keskeny út (pozitív), széles út (negatív). Melyiket választod?
szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

És mire térít? Kereszténynek? Buddhistának? Muszlimnak? Ezósnak? Attól, hogy valaki mondd valamit, ami szerinte segítség lehet a másiknak, még nem térít.

És ahogy ő, úgy te sem látsz bele az életébe, min ment keresztül. Nagyon sok olyan családot ismerek, akik kifelé jólétben élnek, van ház, autó, akárhány gyerek, itt-ott nyaralás... de tudom, hogy pl. a nagymama alkoholista, vagy a nagybácsit évekig ápolták otthon rákkal, stroke-kal mittudomén, az egy egyik gyerekük meghalt kamaszként egy balesetben, vagy egy másiknál kettő is dühkitöréses autista, a harmadikat molesztálták a suliban, vagy küzdenek autoimmun betegségekkel, gerincsérvvel, depresszióval... és lehet folytatni. Valami keresztje szinte mindenkinek van.

szept. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#18


Igen, és mindenki masnaknis van keresztje, csak nekik nem jutott autó, meg itt-ott nyaralás meg ház meg satöbbi.

Nyilván nem ők fognak a pozitivitásról beszélni, hanem akik nem a kereszt mellé jutott más is. Akkor is ilyen könnyen beszélnének, hogyha a kereszt mellett nekik se lenne semmi?

Kétlem...

szept. 8. 12:39
 20/48 A kérdező kommentje:

15-16-17


Nem működik, próbáltam. Ha működne, em irtam volna a kérdést. Voltak időszakok, hogy írtam hálanaplót. IdöszakOK, tehat nem egyszer próbálkoztam. Nem lehet fenntartani. Pont azért, amit írtam. Mert vannak napok, amikor éppen tudsz a pozitívra fókuszálni, meg vannak napok amikor nem. Miért? Mert NEM tudod iranyítani a gondolkodásodat, mert NEM LEHET.

Ha te tudod akkor neked valami tehetség vagy képesség megadatott. De másnak ez nem adatott meg, tehát nem alap. És mivel nem élted meg, hogy ez nem alap, mert neked az volt, bele sem tudsz gondolni abba, hogy van olyan is, hogy az ember nem dönt arról, hogy miről hogyan gondolkodik.

Ha megélted volna akkor nem ezt írod.

Erről szól a kérdésem is.

szept. 8. 12:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!