Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletemről?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a világon csak én létezek, minden más csak egy adott pillanatban van jelen, akkor amikor látom, vagy érzem. Mikor valakit/valamit nem látok, ő valójában nem is létezik. Pl most éppen nem látom az Eiffel tornyot, így valószínűleg nincs is.

Az élet valójában abból áll, ami történik velem, az hogy mondjuk a világ állítólagos másik felén éppen most mi zajlik mások szerint, az igazából nincs is, mert nem látom & érzem.



júl. 2. 12:38
 1/9 2*Sü ***** válasza:
75%

Ez a szolipszizmus egyik változata. Nem tudom, hogy van-e valamilyen általánosan ismert elnevezése, de én anyagtakarékos teremtésnek neveztem el. Ha beteszek valamit a hűtőbe és becsukom az ajtót, akkor az eltűnik, pontosabban másnál más formában manifesztálódik az anyag, amikor ő kinyitja a hűtőgépet. Így sokkal kevesebb anyagot igényel ugyanakkora világ megteremtése. (Persze ha teszek a hűtő alá egy mérleget, akkor nem tűnik el a benne lévő anyag.)


Viccnek jó. Ha komolyan vizsgáljuk, akkor viszont a szolipszizmus nem bizonyítható és nem cáfolható. Nem következik más a világ működésére nézve akkor, hogy feltesszük, hogy a szolipszizmus álláspontja igaz, mintha azt tesszük fel, hogy nem az. Ilyen módon a szolipszizmus amúgy nem is mond el semmi érdemi dolgot a világról.

júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit szívtál? Küldj nekem is!
júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is megfordult már a fejemben ez a gondolat, csak kicsit máshogy: az emberek körülöttem csak addig léteznek, amíg látom őket, azért vannak ott, mert ott kell lenniük, de csak a tér részét képezik. Viszont ezt egy percig sem veszem komolyan :D De érdekes belegondolni, ha csak úgy bámulok ki a fejemből.

Azt viszont alá tudom támasztani a te elméletedre reagálva, hogy én létezek, és nem látsz. Ahogy az Eiffel-torony is létezik, mert van, aki most is látja.

júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egzisztenciális szorongásod van. Nekem akkor voltak ilyen gondolataim
júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vigyél egy kamerat az Eiffel toronyhoz, allitsd videofelvételre, fordits hatat az Effiel toronynak, de ugy hogy a kamera vegye a tornyot, atan nezd vissza a felvételt es latbi fogod hogy nem tunt el a torony csak azert mert te nem láttad
júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem aze mondom de mi nem egy videjatekba vagyunk
júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A Mátrix csak azt veti eléd amit látnod kell..."


Amúgy sok skizofrénnek van ilyen subja. Csak ők el is hiszik.

júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A te világodban valóban nem létezik az Eiffel torony ,de ettől függetlenűl még ott van csak számodra nincs.

Ez ,amit leírtál az egy szubjektív elmélet,vélemény.

Nem veszi figyelembe azt ,hogy vannak rajtad kívűl mások is ill nem magyarázza meg az ő jelen létüket.

júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Levegőt se látod, szoval nincs levegő

Agyadat se latod meg a belso szerveidet, szoval azok sincsenek

júl. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!