Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményed az elméletemről?

Mi a véleményed az elméletemről?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy amikor valaki úgymond "kilóg a sorból" akkor sokkal nehezebben tud beiileszkedni egy közösségbe, mint a többiek. És ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy olyan, mint egy csomag pisztácia: néha van a zacskóban egy-két darab, amiről leesett a héja, és akármennyire könnyebb megenni, mint a többit 8hiszen már nem kell leszedni a héját) valahogy mégse akaródzik senkinek azt elvennie... mert más, mint a többiek.

Remélem, érthető :)


2011. jan. 3. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is "más" vagyok.

A velem egykorúakkal nem jövök ki, inkább a felnőtekkel beszélgetek. Soha sem beszélek csúnyán, nem rosszalkodok, nem iszok, nem dohányzok, van célom az életben, szeretetben élek, imádom az élet minden részletét. Teljesen más vagyok, mint a többi velem egykorú, és ennek örülök. Sajnos emiatt gyakran szoktak piszkálni, és sokak szerint olyan vagyok, mint egy idős ember.


Az elméleteddel egyetértek, sajnos ez valóban így van, megtapasztaltam.


17/F

2011. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele ha piszkálnak érte.Nézz át rajtuk.Ha csak többen lennétek fiatalok ilyen gondolkodással,más lenne a ország is.Én 45 vagyok,két kiskorú gyerekkel,és nagyon féltem őket.Ha úgy gondolkoznának mint te,nem volna rá okom.Sok sikert az életben.
2011. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindig a meztelen szotyit eszem meg először.
2011. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Az azért érdekes,hogy mindíg a hülyék állnak magasabb százalékon.Mondjuk ez is a magyart minősíti.
2011. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy evolúcionális "maradék" az emberi viselkedésben.

Aki bizonyos mértékben más mint a közösség többi tagja, azzal nem rokonszenveznek, kirekesztik. Ezt jelen van mind az embereknél, mind az állatoknál. A pisztáciánál ezt konkrétan nem tapasztaltam. :D Én ált. a csupasz szemeket eszem ki először. Végezhetnél a témában egy tanulmányt, felmérhetnéd hogy milyen körülmények között élő/korú/nemű/végzettségű emberek mennyire hajlamosak a csupasz szemeket önkéntelenül kiválasztani/mellőzni.

Még IgNobel-díjat is kaphatsz érte :D

2011. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szép válaszokat :)

Utolsó: nem is rossz ötlet, csak nagyon sok pisztácia kellene hozzá :)

2011. jan. 4. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább azokat a pisztáciákat kellett volna mondanod, amik nincsenek "kinyílva", akkor jobb lett volna a hasonlat, de lényegében igazad van.
2011. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
detto így vagyok, de nem érdekel más, hiszen magamnak élek és úgy kell boldognak lennem :)
2011. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!