Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem kettős tanítók, önvalójuka...

Nem kettős tanítók, önvalójukat felismert emberek miért nem ingyen segítenek?

Figyelt kérdés

A kérdést átfogalmazom. Szerinted az a tanító aki valóban felébredett,

(és ezáltal többet tud segíteni, mint egy barát, családtag, vagy egy kedves ember vagy bárki aki szeret, vagy önzetlenül segít pénz nélkül)

miért vár el valamit a segítségéért? Úgy értem a szeretet szintjén ahonnan ők beszélnek, hogy fordulhat elő a szeretettel való piacolás, azaz adnak instrukciókat szeretetből, ha megfizeted. Miért nem azt mondják ne fizess nekem, az élet majd kiegyenlíti ezt, és marad egyébként is időm a tanítás mellett pénzt keresni, illetve az univerzum majd rendezi?

Értem hogy semmi sincs ingyen, de ők azt mondják ez a tanítás elmén túli, mégis azáltal hogy fizetős számomra egy elmei kategóriává lesz. Miért nem inkább azt mondják, fizess majd akkor hálából, ha valóban úgy érzed hogy segítettem. Vannak emberek akik hónapokig, évekig, évtizedekig ilyen online és élő szatszangokon, elvonulásokon vesznek részt, és még depressziósabbak mint előtte.

Jogosnak tartod a felvetést hogy aki ilyen jellegű tanításért pénzt kér, azzal nem szabad foglalkozni? (Nem mindenki kér pénzt)



jún. 14. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

#39


"Jézus erre értette, segíts magadon és Isten is megsegít"


Ilyet Jézus nem mondott :)


"a cél pedig az hogy ez legyen az előtérben, mert a háttérben mindig jelen van"


Miért akarod, hogy mindig az legyen az előtérben?

jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:
Azért mert azon keresztül szemlélődni és ezáltal nyomban elengedni dolgokat, amik egy idő után szenvedtetnének, számomra sokkal jobb, mint megpróbálni egóból kontrollálni, és azért is mert ráadásul ez a természetes állapom, nem mesterkélt, vagy művi.
jún. 19. 18:15
 43/61 A kérdező kommentje:
állapotom*
jún. 19. 18:16
 44/61 A kérdező kommentje:

Valamiért úgy rémlett Jézus mondta.

Mindenesetre helyes a mondás.

jún. 19. 18:21
 45/61 A kérdező kommentje:
Nem vagyok éppen biblia fan egyébként, de amíg nem kezdek el valamit a magam szintjén, addig nem is várhatok nagy változást nagyobb szinten.
jún. 19. 18:22
 46/61 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok éppen biblia fan egyébként, de amíg nem kezdek el valamit a magam szintjén"


Kinek a szintjén?

jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

Vagy úgy is kérdezhetném, ki az, akit szenvedtetnek ezek a dolgok? Ki szenved?

A tudatosság szenved?

jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
81%
Csak azért pénzt kérni, mert a mester ebből látja, hogy a tanítvány komolyan veszi a dolgot - szerintem ez nem így működik, legalábbis én úgy gondolnám inkább, hogy a mester a tanítvány kérdéseiből, hozzáállásából látja az igaz szándékot és az eltökéltséget, illetve azt, hogy az illető "megérett" a tanítás befogadására, hogy ki tud benne csírázni az elvetett mag. A milliomosoknak viszont semmit nem számít, ha pár százezret elszórnak unalmukban vagy kíváncsiságukban. Ez persze nem jelenti azt, hogy a milliomos ne gondolhatná komolyan. Csak ez szerintem nem a rááldozott összegből derül ki. Az értékességet nem az adja, hogy előre mennyit adok cserébe, hanem hogy utólag mennyire becsülöm, kamatoztatom és kezelem szentségként a kapott dolgot.
jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:
#47 Igen a tudatosság szenved amikor belemegy a kettős játékba, minthogy nincs más ami szenvedhetne.
jún. 20. 19:02
 50/61 A kérdező kommentje:

#48 Pedig ez a legjobb indokuk, kvázi lefordítva, hogy ha neked nem ér meg egy kis pénzt a megszabadulás és hogy eléred azt amit eddig nem jó helyen kerestél.

Mert azt nem fogják mondani hogy nekik is meg kell élni valamiből, vagy hogy semmi sincs ingyen.

jún. 20. 19:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!