Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem kettős tanítók, önvalójuka...

Nem kettős tanítók, önvalójukat felismert emberek miért nem ingyen segítenek?

Figyelt kérdés

A kérdést átfogalmazom. Szerinted az a tanító aki valóban felébredett,

(és ezáltal többet tud segíteni, mint egy barát, családtag, vagy egy kedves ember vagy bárki aki szeret, vagy önzetlenül segít pénz nélkül)

miért vár el valamit a segítségéért? Úgy értem a szeretet szintjén ahonnan ők beszélnek, hogy fordulhat elő a szeretettel való piacolás, azaz adnak instrukciókat szeretetből, ha megfizeted. Miért nem azt mondják ne fizess nekem, az élet majd kiegyenlíti ezt, és marad egyébként is időm a tanítás mellett pénzt keresni, illetve az univerzum majd rendezi?

Értem hogy semmi sincs ingyen, de ők azt mondják ez a tanítás elmén túli, mégis azáltal hogy fizetős számomra egy elmei kategóriává lesz. Miért nem inkább azt mondják, fizess majd akkor hálából, ha valóban úgy érzed hogy segítettem. Vannak emberek akik hónapokig, évekig, évtizedekig ilyen online és élő szatszangokon, elvonulásokon vesznek részt, és még depressziósabbak mint előtte.

Jogosnak tartod a felvetést hogy aki ilyen jellegű tanításért pénzt kér, azzal nem szabad foglalkozni? (Nem mindenki kér pénzt)



jún. 14. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Vagyis próbálnak, ha te is engeded, mondják, és ezzel le is teszik a felelősséget, talán jogosan, de a gázsi az mindenképpen jár.
jún. 14. 16:07
 12/61 A kérdező kommentje:
Szóval van az a pénz amiért szeretet kapsz tőlük, szeretetbonbonokat.
jún. 14. 16:08
 13/61 A kérdező kommentje:
20 év tanítás után a depi közepén, kijelentik hogy természetesen te állsz a saját utadban, tehát ők minden esetben mossák kezeiket. De akkor minek a tanító? Már nélküle is tudtam volna az utamban állni, esetleg lehet épp a tanító instrukciói állnak az utamban?
jún. 14. 16:14
 14/61 A kérdező kommentje:

Ha valamiért fizetek azt jobban megbecsülöm, ezzel egyetértek, csak nem tudom mi az amiért fizetek, mert ez az áru nem tárgyi, hanem tapasztalati. És általában ha fizetünk akkor elvárunk valamit, hacsak nem adományozunk. Erre mondanák rögtön, na pont ez a baj, hogy elvársz valamit, el kell engedni az elvárásokat.(tehát abszolút feddhetetlenné teszik magukat, lehet hogy jogosan) Rendben, ők miért nem engedik el az anyagi elvárásokat?

Nem arról van szó, tudom nem muszáj ilyenekhez fordulni, és van elég ingyen tanítás is, most csak tisztázom magamban ezt, továbbra sem vagyok biztos az igazamban, és teszem ezt itt nyílvánosan, lehet hogy majd valamikor visszaolvasom ezeket, és más lesz a véleményem.

jún. 14. 16:31
 15/61 A kérdező kommentje:
Ott a Kunó 1 éven keresztül ígért egy videót, csak mindig eltolta, ami arról szól miért vagyunk a földön valójában, mert megtudta azáltal hogy az ő szavaival "beleérzett". Amúgy olvastam a könyveit, csak előtte már kb. 20 másikat a témában, és azok kopija lényegében. Nem túlzok, tudnék már én is egy ilyen könyvet írni, mert 1-2 év alatt ki- be téve fújod a tanítást. Szóval a nagy titkot, végül úgy döntött elmondja de csak az tudhatja meg aki előfizet prémium youtube tagságra. Na gondoltam tudod mit, már nem érdekel. És nem pár ezer forint miatt, mert az ő könyveit is megvettem, hanem mert ez pont nem az a téma amit üzletté kéne tenni. A könyveit kidobtam.
jún. 14. 16:40
 16/61 A kérdező kommentje:
#17 De valamiért mégis mindig idekattintasz. Egyébként jelentettem most a hozzászólásaidat max. egy ideig tiltást kapsz, vagy csak figyelmeztetést nem tudom pontosan.
jún. 14. 16:53
 17/61 anonim ***** válasza:
0%
Szóval alvás után neem szoktál felébredni? Arra nem sikerült még válaszolnod.
jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:
Felébredésen mást értenek a tanítók.
jún. 14. 17:15
 19/61 anonim válasza:
30%
19# Nézd meg a kategóriát. Itt teljesen mások a terminus technikusok mint egy normál témánál 😂😂😂
jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Pl. Ők azt mondanák erre a kérdésedre neked válaszul a legtöbben, én elaludni sem szoktam, de te még reggel sem szoktál felébredni.
jún. 14. 17:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!