Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem kettős tanítók, önvalójuka...

Nem kettős tanítók, önvalójukat felismert emberek miért nem ingyen segítenek?

Figyelt kérdés

A kérdést átfogalmazom. Szerinted az a tanító aki valóban felébredett,

(és ezáltal többet tud segíteni, mint egy barát, családtag, vagy egy kedves ember vagy bárki aki szeret, vagy önzetlenül segít pénz nélkül)

miért vár el valamit a segítségéért? Úgy értem a szeretet szintjén ahonnan ők beszélnek, hogy fordulhat elő a szeretettel való piacolás, azaz adnak instrukciókat szeretetből, ha megfizeted. Miért nem azt mondják ne fizess nekem, az élet majd kiegyenlíti ezt, és marad egyébként is időm a tanítás mellett pénzt keresni, illetve az univerzum majd rendezi?

Értem hogy semmi sincs ingyen, de ők azt mondják ez a tanítás elmén túli, mégis azáltal hogy fizetős számomra egy elmei kategóriává lesz. Miért nem inkább azt mondják, fizess majd akkor hálából, ha valóban úgy érzed hogy segítettem. Vannak emberek akik hónapokig, évekig, évtizedekig ilyen online és élő szatszangokon, elvonulásokon vesznek részt, és még depressziósabbak mint előtte.

Jogosnak tartod a felvetést hogy aki ilyen jellegű tanításért pénzt kér, azzal nem szabad foglalkozni? (Nem mindenki kér pénzt)



jún. 14. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
Látod ez a gond, hogy ad-hoc átértelmezitek a szavakat. Nincs másfajta ébredés. Innentől kezdve pedig te is ugyanolyan ébredt vagy, mint mindenki más: hajrá, holnaptól (gyengébbek kedvéért a következő ébredéstől) vatikáni valutában kérd a munkabéredet, meglátjuk, hogy tetszik.
jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi.
jún. 14. 17:23
 23/61 Szervizmérnök úr ***** válasza:
18%

Én inkább azon csodálkozom, milyen sokan nem veszik észre, hogy az Ezo-biznisz kizsákmányoltjai csupán.

Még amiről nem is gondolnánk, a jóga is globálisan több milliárd dolláros üzlet. Ügyes hinduisták etetik be a nyugati világot, a reinkarnációtól kezdve csakráig, mindenféle fikciókkal. Magyarországon a rendszerváltás után indult meg ez a folyamat, amikor megjelentek a mindenféle "segítők", haszonlesők. Áltudományosok.


"Vannak emberek akik hónapokig, évekig, évtizedekig ilyen online és élő szatszangokon, elvonulásokon vesznek részt, és még depressziósabbak mint előtte."

Persze, mert az ellen nem véd. Ezek az üzletemberek és vállalkozók, kvázi szektavezérek, mások mentális problémáit, tudatlanságát csak kihasználják.

Nekem is van olyan ismerősöm, fiatal lány, aki az ezotéria felé fordult, mikor az anyjától örökölt mentális látomásai felszínre törtek. Azt hitte, ott majd talál választ. Hajnalban templomba menekült, hátha oda nem követik a démonai.

Végül a pszichiátriára már nem követte semmi, a kémiát nem bírják a démonok.

jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim válasza:
21%
Mert biznisz az egész. Ha valaki jót szeretne tenni, azt ingyen is megteheti a másikkal. Onnantól büdös az egész, hogy pénzt kér érte. Nem baj, tegye. Csak ne körítsen hozzá ezoterikus maszlagot.
jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

Most van időm kifejteni. A felébredés alatt ráébredést értenek, amit satori néven emlegetnek. Ennek a jellemzője a leírások szerint, hogy amikor van egy ilyen felébredés, akkor egy nagyobb rálátásból tekintesz a létezésre, és ebből a nézőpontból, az előző nézőpontok kvázi alvásnak tűnnek, vagy más megfogalmazás szerint hipnotizált, félig öntudatlan állapotnak. Én azért foglalkozom ezzel mert volt ilyesmi élményem, de ez már sok éve volt. Azóta is volt csak nem olyan mindent átívelő mint elsőnek. Amikor volt ez az élményem, nem játszott szerepet a pénz, szó szerint tudtam hogy eleve minden magától alakul jól, csak amiatt hogy létezem, és ez nem egy gondolat volt, hanem bizonyosság, mint amikor valami csak egyértelmű, és ezért nem is kell gondolkozni rajta. Ami a legszembetűnőbb volt, és ezt sosem felejtem el, hogy megláttam hogy a világ amire azelőtt azt hittem tőlem függetlenül létezik, az én vagyok. És ez nem elképzelés volt, hanem felismerés, nem egy elgondolás hogy minden én vagyok, hanem az adott jelen tapasztalatok összessége, ami főleg az adott látási tapasztalatban mutatkozott, de mindenben amit észlelek. Máskülönben ha valaki mondta volna ezt azelőtt nem vettem volna komolyan, szóval megértek mindent.

Kérdés, lehetett volna-e ebben a helyzetben a világban elboldogulni, életben maradni, szerintem igen. Majd folytatom..

jún. 14. 20:01
 26/61 Kedves Vezető ***** válasza:
100%
Sokan élnek innen onnan összegereblyézett infók átadásából, pl Szabó Péter.
jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Szabó Péter a mintapéldája a felszínes gondolkodásnak.


Most perpillanat még van egy kis dolgom elnézést hogy nem alaposan válaszolok.

jún. 14. 21:18
 28/61 A kérdező kommentje:

#26 Egyetértek a meglátásoddal, csak nem mindjárt egyből mondok ki valamit, mert ez sokszor már nem jött be hosszútávon.

Szeretnék belemenni minden hozzászólásba "mindjárt", és köszönöm hogy ennyien írtatok.

Azt szeretném kérdezni a hozzászólóktól megelőlegezve, hogy ki tudjátok-e jelenteni azt, ami mindnyájunk "célja", vagyis boldogok vagytok-e? Úgy ahogy vagytok. Ezt csak úgy lehet megválaszolni ha konkrétan megvizsgáljuk amennyire csak lehet kívülről nézve, és közvetlenül is nézve, (csak mert ebben is van sok belebeszélő mechanizmus), de igazából, baráti, szereteti kérdésből, mi a válasz?

jún. 14. 22:21
 29/61 A kérdező kommentje:
Ameddig nem jelenthetjük ki hogy boldog emberek vagyunk, és egyénenkét mindent tisztelt ember, aki ezt olvassa, bármilyen körülményekben is vagyunk (pl. nálam 2 olyan ember halt meg 1 hét alatt akik sokat jelentettek), de nem egy gyász vagy egyéb hasonló folyamatot erősítek ezzel, hanem ellenkezőleg, de nem ellenálva, vagy elveszve, hanem tárgyilagosan, mindentől függetlenül, lehetséges-e boldognak lenni?
jún. 14. 22:41
 30/61 A kérdező kommentje:
Felette áll-e a tudomásunk minden történésnek? Mármint a tudatában levésünk.
jún. 14. 22:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!