Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem kettős tanítók, önvalójuka...

Nem kettős tanítók, önvalójukat felismert emberek miért nem ingyen segítenek?

Figyelt kérdés

A kérdést átfogalmazom. Szerinted az a tanító aki valóban felébredett,

(és ezáltal többet tud segíteni, mint egy barát, családtag, vagy egy kedves ember vagy bárki aki szeret, vagy önzetlenül segít pénz nélkül)

miért vár el valamit a segítségéért? Úgy értem a szeretet szintjén ahonnan ők beszélnek, hogy fordulhat elő a szeretettel való piacolás, azaz adnak instrukciókat szeretetből, ha megfizeted. Miért nem azt mondják ne fizess nekem, az élet majd kiegyenlíti ezt, és marad egyébként is időm a tanítás mellett pénzt keresni, illetve az univerzum majd rendezi?

Értem hogy semmi sincs ingyen, de ők azt mondják ez a tanítás elmén túli, mégis azáltal hogy fizetős számomra egy elmei kategóriává lesz. Miért nem inkább azt mondják, fizess majd akkor hálából, ha valóban úgy érzed hogy segítettem. Vannak emberek akik hónapokig, évekig, évtizedekig ilyen online és élő szatszangokon, elvonulásokon vesznek részt, és még depressziósabbak mint előtte.

Jogosnak tartod a felvetést hogy aki ilyen jellegű tanításért pénzt kér, azzal nem szabad foglalkozni? (Nem mindenki kér pénzt)



jún. 14. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
Ez olyan mintha elesnék az utcán és megkérem az egyik nekem háttal ülő békésnek tűnő embert, segítsen fel, és elmondja a tarifáit.
jún. 14. 14:19
 2/61 A kérdező kommentje:
Elmesélné ingyen milyen jó lesz majd ha megint állok, és járni tudok, azután megmondja az árát.
jún. 14. 14:21
 3/61 A kérdező kommentje:

Az a tanító aki biztos magában, nem merne hálapénzre hagyatkozni?

Ha beteljesül az amiért tanítanak, nem lenne mindenki hálás, és nem fizetne érte? Ha egy ember ingyen kigyógyítana egy halálos betegségből, nem akarnád meghálálni ahogyan tudod? Vagy 10 ezerből egy ember van csak ilyen aki az önvalót felismeri, az sem a tanító miatt hanem mert spontán is bekövetkezik ilyen arányban?

jún. 14. 14:27
 4/61 anonim ***** válasza:
88%

Miről ismerhető fel a hamis tanítás?

1. Szükségesnek tart külsőleges dolgokat (ruházat, tetoválás, hajviselet, stb.), hogy mindenki lássa másmilyenségét.

2. A tanítványokat elidegeníti saját kultúrájától.

3. A tanítványokat gőgössé teszi.

4. Pénzért szelektálatlan tömegeket fogad be és tanít.

5. Reklámozza, sajtóban, médiában hirdeti magát.

(Popper Péter: A nem értés zűrzavara)

jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Csak annyit még hozzáteszek hogy nem vagyok biztos benne hogy a látásmódom helyes, csak azt mondom ahogy érzem, és bármilyen ellenérvet szívesen veszek. De fontosnak tartom ezt tisztázni, azaz szeretnék stabil lenni ebben az álláspontban, hogy ne szivassam magam még ilyen fizetős tanítókkal is.

A kiindulópontom az hogy tudom mire megy ki a tanítás, mert már voltak megéléseim (spontán) ahogy a letezésben megpihentem. De amikor azt látom hogy az adott tanító youtube-os megosztásain amiknek pár száz vagy pár ezer megtekintése van, 2 percenként reklám jön, még meditáció közben is, akkor ez egyrészt elveszi az egész komolyságát, ebből pénzük sincs jóformán.

jún. 14. 14:45
 6/61 A kérdező kommentje:
#4 Mit értesz hamis tanítás alatt?
jún. 14. 14:46
 7/61 A kérdező kommentje:

Csak elgondolkodtatott, én azt nevezném hamisnak ami hatástalan, vagy legfeljebb jóérzésbonbonokat ad, mint egy csoki pl.

Vagy évente egyszer hatásos 1-2 embernél, ami a spontán statisztikának felel meg.

Maharshi közelében rengeteg volt állítólag a felébredő, azt mondják sugározta a békét, csak a közelében akartak lenni, hálaadományokból élt. Van olyan tanító aki azt mondja, azért kér pénzt, mert abból úgysem gazdagodig meg, csak hogy lássa hogy komolyan gondolja a tanítvány a dolgot. Egyik ilyen tanítónál 30 ezer egy óra, és azt mondja ha az egod felerősödik a jelenlétében, az azt jelenti, hogy ő jól végzi a dolgát, és ha békét érzel akkor is.

jún. 14. 15:05
 8/61 anonim ***** válasza:
0%

"az a tanító aki valóban felébredett,"


Te nem ébredsz fel minden reggel?

jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy hallottam ha fizetsz jobban megbecsülöd a tudást mintha ingyen kapnád.
jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
#9 Ők nem tudást tanítanak, hanem ahogy mondják az önvaló felismerésére vezetnek rá.
jún. 14. 16:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!