Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem kettős tanítók, önvalójuka...

Nem kettős tanítók, önvalójukat felismert emberek miért nem ingyen segítenek?

Figyelt kérdés

A kérdést átfogalmazom. Szerinted az a tanító aki valóban felébredett,

(és ezáltal többet tud segíteni, mint egy barát, családtag, vagy egy kedves ember vagy bárki aki szeret, vagy önzetlenül segít pénz nélkül)

miért vár el valamit a segítségéért? Úgy értem a szeretet szintjén ahonnan ők beszélnek, hogy fordulhat elő a szeretettel való piacolás, azaz adnak instrukciókat szeretetből, ha megfizeted. Miért nem azt mondják ne fizess nekem, az élet majd kiegyenlíti ezt, és marad egyébként is időm a tanítás mellett pénzt keresni, illetve az univerzum majd rendezi?

Értem hogy semmi sincs ingyen, de ők azt mondják ez a tanítás elmén túli, mégis azáltal hogy fizetős számomra egy elmei kategóriává lesz. Miért nem inkább azt mondják, fizess majd akkor hálából, ha valóban úgy érzed hogy segítettem. Vannak emberek akik hónapokig, évekig, évtizedekig ilyen online és élő szatszangokon, elvonulásokon vesznek részt, és még depressziósabbak mint előtte.

Jogosnak tartod a felvetést hogy aki ilyen jellegű tanításért pénzt kér, azzal nem szabad foglalkozni? (Nem mindenki kér pénzt)



jún. 14. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
68%
Amíg túl sokat jelent neked a pénz, úgysem érted meg a tanítást.
jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos rengeteg ostoba ember van, ezek a csalók meg kihasználják. Ingyen max gyerekek vernek át mert milyen vicces csínytevés, ezzel szemben a felnőtt emberek sajnos csak a pénzre utaznak.



Én az összes ilyen gurut, látnokot, "tanítót" lesittelném, mivel kimeríti a csalás és szándékos félrevezetés bűntettét, a spirituális embereknek pedig valódi szakorvosi (pszichiáteri) segítséget biztosítanék, mivel a legtöbb ilyen (mint pl a kérdező) még időben kezelhető.

jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

Az árakat valószínűleg nem maguk a tanítók határozzák meg, és a beszedésben sem vállalnak aktív szerepet, de nyilván a legnagyobb részt ők kapják belőle. De az ilyen neves tanítók egy komplett stábbal dolgoznak együtt, akik alighanem nem fényevők és nem oxigént isznak, így nekik is kell pénz a megélhetésre. Illetve nyilván vannak olyan költségek, mint szállás, terembérlés, utazás, stb., ezekre is kell pénz.


Kis méretben meg lehet csinálni azt, mint Robert Adams, hogy a saját lakásában fogad vendégeket. De neki sosem volt pár tíz hallgatónál többje.

Maharsinak sok látogatója volt ugyan, de manapság egy egyhetes elvonulásra Eckhartnál vagy Spiránál többen mennek el, mint ahányan egy év alatt összesen voltak Maharsinál.

jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim válasza:
40%
32# Nem mindig csak a pénzre, extrém esetekben szexre is utazhatnak. Nem egy csalót lepleztek már le, aki kihasznált naiv embereket szexuálisan :(
jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:
#32 vigyázz nehogy egy pszichiáter kezei között landolj :D
jún. 15. 14:21
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisan gondolkodsz honorárium ügyében..Több mint 25 évvel ezelőtt ébresztettek ami ha jól értem nem egyenlő a te fogalmaid szerinti ráébredéssel..Ez egy hosszú lélekevolúciós érési folyamat fordulópontja,amikor a lélek a tapasztalatgyűjtési mennyiségi szakaszból (ami az ezotéria szerint a "luna ruha" növesztését jelenti a fizikai karmák sorozatával) átfordul egy minőségibe..Ehhez az egyén érdeklődésének és főleg lélekeredetének-töltésének megfelelő katalizátort használnak az égiek (felsőbb Éned-vezetőd),ami lehet 1 könyv,film vagy fizikai tanító de egy drasztikus felébredési folyamatot indít be..gyakorlatilag elkezdődik egy rettegéssel teli életszakasz akár hosszú évekre nyúlóan és mindaz ami eddig elzárva volt előtted hirtelen megnyílik..minden fizikai síkon bezárult csatorna és érzékszerv hallás,látás és érzékelés újranyílhat..

Nekem csak a belső hallásom jött meg persze ezt kihasználva folyamatosan karattyoltak éjszakánként az entitásaim,de ismerek olyat akinek a szeme nyílt ki és minden éjjel tele volt a szobája a legkülönfélébb lényekkel..(majdnem beleőrült)

Aztán elkezdődik a keresés,megértés integrálás és az elkerülhetetlen szellemi fejlődés a magasabb világok felé való tágulással...tehát az önvalóra való ráébredés csak melléktermék,mert ennél hatalmasabb lény vagy..

Csak a jobban értés végett fejtettem ki,ha te is ezt ismered akkor elnézésedet kérem..


Tehát már ébredésemkor sem értettem miért kér valaki pénzt egy tanításért ahogyan most sem értem és a jövőben sem fogom,azt meg pláne nem,hogy milyen piaci ár szerint szabja meg az összeget,mivel van az a segítség ami megfizethetetlen és van olyan is ami ingyen sem kéne..Arról nem is beszélve,hogy az igazi tanító egyszerűen csak terel és rávezet a benned élő válaszokra,saját bölcsességedre,amelyik meg nem ezt teszi az nem valódi tanító..


Aztán elméláztam azon a szerinted mindannyiunk célján,hogy "boldogok legyünk",mintha ez lenne a végső cél..de pl.nekem sosem volt az..illetve neked miért az a célod ha nem azért,mert eleve az egy hiányérzet volt benned..

nem vagyok népszerű vele de szerintem nincs semmiféle végső boldogság,megvilágosodás,vagy felébredés...Még énis időnként visszaalszom és időnként vagyok "boldog" amellett,hogy én meg az elégedettséget hajszolom..


Szóval részemről csak cirkulálunk oda-vissza néha megvilágosodva,ráébredve valamire egyre feljebb jutva,majd újra lemerülve mindent elölről kezdve..

jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

36 Bocsi a szóismétlésekért..


Tűzróka böngészőn

AdBlock Plus

uBlock origin

AdBlocker Ultimate

AdGuard

Popup Blocker és Ghostery-vel semmilyen reklámot nem látok youtubeon..


Biztos valami varázslat történt.. :)

jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:

"Már nélküle is tudtam volna az utamban állni"

Kérdező ez a mai kedvenc mondásom, ez nagyon csúcs szöveg hallod :)

Amúgy jogos.

jún. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:
#36#37#38 Köszi. Vegsősoron mindig ugyanarról beszélünk, egy eleve önmagától békés jelenlétről ami egyébként a tudatábanlevés maga, a cél pedig az hogy ez legyen az előtérben, mert a háttérben mindig jelen van, de minél jobban az előtérben van, annál jobban azon keresztül látjuk a világ dolgait, gondolatokat stb. Ahogy te fogalmazol is tökéletes, nem is tudunk nem ugyanarról beszélni, nincs sok választás. A különbséget csak a megfogalmazási szokások teszik, illetve nagyon sok olyan ember van, aki nem tudatosult még a jelenlét elsődlegességére, ezért nem is tesz azért, a "maga" részéről annyit sem meg, amennyit tudna, ennek az előtérbe kerüléséért. Jézus erre értette, segíts magadon és Isten is megsegít, mert jelenlétre való tudatosulás után, tehetünk egy-két dolgot azért, pl. a világban is, és belül is olyan könnyen mint pl. a hátamról a hasamra teszem a figyelmem, vagy talpamról fejemre, ilyen könnyű a jelenlétbe merülni, de olyan is van hogy ahogy írtad megy egy ilyen oda-vissza játék, nekem is ez van, vagyis gondolom mindenki átmegy ezen, és természetes. Az entitásokkal vagy kibékülnék, vagy figyelmenkívül hagynám őket, és mindennel ugyanez ami zavar, ebben is a jelenlevés segít. A "boldogság" elég közhelyes, meg elcsépelt szó, de amit takar, olyat még nem láttam hogy valaki nem azt akarja, még a bűnözők is azért bűnöznek mert akkor nekik az a jobb, akkor is ha a bűnözés nem jó nekik, hanem a jólét érzése, amit már pl. rabláskor is érezhet. Vagy pl. minden drogos csak jól akarja érezni magát, ha menne ez neki olyan szerek bevétele nélkül is, amiért büntetés jár, biztosan azt választaná.
jún. 18. 13:14
 40/61 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"vagyis gondolom mindenki átmegy ezen, és természetes."


Egyáltalán nem. Ifjabb koromban én is összefutottam hinduista és egyéb szemfényvesztő lehúzásokkal, amikor még fogékonyabb, illetve nyitottabb az ember, mindenféle hülyeségre is. Nem véletlen, hogy valakik fiatalon lesznek szekták áldozatai is. Magam persze annyiban hagytam ezeket, későbbiekben rájön az ember, hogy semmi nincs a természet felett, nincs felsőbb irányító, az evolúció termékei, majd utána kukacok táplálékai leszünk az anyagi körforgásban és akkor majd "nézhetnek" sokan, hogy milyen hülyeségekre pazarolták az életüket.

Hiába szóljátok le a 32. válaszolót, ha rajtam múlna még annál is erősebben tudnék fogalmazni, csak nincs ugyebár tolerancia a realista véleményekre.

Pedig ezeket a zagyvaságokat szerintem is a pszichiátrián kellene megoldani, amiket összekavarnak egyesek.

De nem lehet megérteni, mert amikor a processzor hibás, vagy evolúciós ősi paranoid gondolatok irányítanak embereket, azt ők nem tudják uralni.

A realistákat nézik bolondnak a szellemlátók, bár ők egy darab szellemet vagy földönkívülit sem bírnak felmutatni bizonyítékként (hiszen csak a fejében vannak ilyenek), de ő a "tisztánlátó", mert ő lát szellemet, meg entitás blablát meg néha földönkívüliekkel társalog.

jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!