Ha a tér végtelen, lehet hogy a tudatunk sem ér véget, ha meghal az emberi test?
A tér nem végtelen, a mondatod két fele közt pedig eleve nem létezik logikai összefüggés.
Plusz ugyanez, hogy megfoghatatlan, nincs eleje és vége, kismillió dologról elmondható, gyakorlatilag bármiről, ami ugyanúgy nem egy kézzelfogható dolog, hanem egy fogalom, mint a tudat.
Jó de a teret, meg a tudatot nem kell elhinni, azok szünet nélkül jelen vannak az életünk során. Ezek már biztos pontok. Miért függene a tér egy benne megjelenő tárgytól? Mégha fel is robban valami, az a teren mit sem módosít. Vagy miért függene a tudat egy benne megjelenő tapasztalattól? Bocsánat de a test agyastól is csak néhány tapasztalat?
Egy két ilyen tapasztalat pl. a test eltűnik? Mit kottyan az meg a tudatnak. Mi van ha nem a tudat van a testben, hanem a test a tudatban? Ugyanúgy ahogy a tér is nem a tárgyakban van illetve nem csak abban, hanem a tárgyak vannak a térben, hiszen ez világos.
De előbb #5..az rövidebb.
"Szerintem a tudat van a testben"
Igen éppúgy mint ahogy a tárgyakban
is ott a tér.
"ÉS a test a tudatban. A 2 egyszerre." A test a tudatban igen, (bár nem csak a testnek, hanem kismillió tapasztalatnak vagy tudatában, sőt minden létező tapasztalatodnak a tudatában vagy) Tehát számbavéve ezt a kis helyesbítést, (amit nem szándékkal vétettél, csak úgy hozta a kontextus), igazat adtál annak a jogos felvetésnek hogy a test van a tudatban és mindenféle dolog, sőt vagyis minden tapasztalatom a tudatban van, éppúgy ahogy minden tapasztalat a térben van.
#2 Kicsit gondolkoztam tegyek-e nálad egy próbát, sok tapasztalatom van ködös látású materialistákkal, amondó vagyok te nem tartozol közéjük, mert nem leszek akkor sem elfogult, és esélyt szeretnék adni a jónak, és bízom benne hogy megmutatod volt értelme.
"A tér nem végtelen,"
A tér jellegéből fakadóan végtelen, nincs jellemzője ami által valamilyen tulajdonságot mondhatnál rá, nincs mérete, eleje vagy vége. Az nem egy távolság amit 2 tárgy között mérsz. Ehhez iskola sem kell.
"a mondatod két fele közt pedig eleve nem létezik logikai összefüggés."
Az összefüggést a leírásban megtalálod
"Plusz ugyanez, hogy megfoghatatlan, nincs eleje és vége, kismillió dologról elmondható,"
"gyakorlatilag bármiről, ami ugyanúgy nem egy kézzelfogható dolog, hanem egy fogalom, mint a tudat."
Miről mondhatod el pl. hogy nincs eleje se végre? Igaz nemcsakhogy nem kézzelfogható hanem semmilyen módon nem bizonyítható azon kívük hogy az önmagunk jelenlétének a tapasztalata.
Továbbá az is igaz hogy ez ráadásul nem csak egy hasonlat, ettől többről van szó, mert e kettő egymással köze van, mely szerint a tér a tudatban van.
Ennek nagy része hamisíthatatlan állítás és éppen így megfogalmazva, még ha absztraktnak is nevezed, nem sok értelme van.
Plus jó pár dolog van a világon, amit nehéz definiálni, de attól még nem lesz ugyan olyan, mint a többi nehezen definiálható dolog.
"A tér jellegéből fakadóan végtelen, nincs jellemzője ami által valamilyen tulajdonságot mondhatnál rá, nincs mérete, eleje vagy vége. Az nem egy távolság amit 2 tárgy között mérsz. Ehhez iskola sem kell."
Csak rajtad áll, hogy a térben hol jelölsz ki egy pontot, és máris mérhetsz vele, rendelhetsz hozzá tulajdonságokat. Másrészről miért ne lennének jellemzői? Lehet egy tér zárt vagy nyílt, virtuális vagy fizikai, stb.
"Miről mondhatod el pl. hogy nincs eleje se végre?"
Ugyanazzal a logikával, mint ahogy te a tudatról állítod, például az idő, vagy szimplán egy mindkét végén nyitott számegyenes, vagy épp maga az anyag, vagy a tudathoz hasonló elvont fogalmak mint az érzelem, a létezés, stb.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!