Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Vannak még olyanok rajtam...

Vannak még olyanok rajtam kívül, akik hülyeségnek tartják az asztrológiát és nem dőlnek be ennek az egész biznisznek?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi értelme van a csillagjegyekhez tulajdonságokat fűzzünk? Szerintem csak egy óriási üzlet, mégis az emberek nagyobb része jobban tudja azt,hogy melyik csillagjegy milyen tulajdonságokat takar, mint azt, hogy például milyen bolygók vannak a Naprendszerben. Mindig felidegesítem magam ezen.

Mivel én szoktam foglalkozni csillagászattal, ezért máshogy látom a csillagjóslást, szkeptikus vagyok ezzel szemben. Szerintem csak egy óriási üzlet, mégis az emberek nagyobb része jobban tudja azt,hogy melyik csillagjegy milyen tulajdonságokat takar, mint azt, hogy például milyen bolygók vannak a Naprendszerben. Mindig felidegesítem magam ezen.


2009. nov. 8. 18:26
1 2 3 4 5 6
 11/60 dellfil ***** válasza:
36%

Azért elég üdítő érzés látni, hogy vannak még emberek, akik látják hol a helye az asztrológiának. A babonaságok, áltudományok, vagy ha nem "véresen" komolyan művelik, a játékos bolondságok között.

Különben már attól féltem, hogy mindeki (talán a csillagászok, és néhány amatőrcsillagász kivételével) mindeki be van dőlve ennek a marhaságnak.

2009. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes kérdés! Alapvetően én sem hiszek az asztrológiában, mint olyanban, nem hiszem, hogy bizonyos csillagok determinálnák egyes emberek öltözködését, stb.


DE! Azt mindenki tudja, hogy a Hold igenis nagy hatással van a Földre. És nem csak az árapály-ciklusra gondolok, de bizonyított tény, hogy teliholdkor sokkal több a baleset, öngyilkosság, az erőszakos bűncselekmények száma, stb., tehát az emberi viselkedésre is kihat. Ha tényleg jobban értesz a csillagászathoz, biztos azt is tudod, hogy a Jupiternek és a Szaturnusznak milyen fontos szerepe van a földi életben, és az élet kialakulásában, nélkülük nem is jöhetett volna létre. Ahogy a Hold nélkül se, ilyen formában.


Ezek után felmerül a kérdés, ha ennek a pár bolygónak ennyire döntő szerepe van, akkor tényleg annyira lehetetlen, hogy más, akár sokkal távolabbi csillagok is befolyásolják valamilyen módon az embereket?


Félre ne érts, alapvetően az asztrológiát én is elvetem, de szerintem egy minimális alapja van! Persze tény, hogy aztán erre már rárakódott RENGETEG hülyeség.

2009. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:

Utlsó: a Hold azért hat az emberekre, mert közel van a Földhöz és erös a vonzása. Ez teliholdkor a legerösebb és infrahangokat kelt, amire érzekeny emberek különféle módon reagálnak: pl nem tudnak aludni, sokkal feszültebbek/labilisabbak (a nagyonn számú öngyilkosság oka részben).

A többi emlitett bolygó is relativ közel van, ezért tud(tudott) a Földre hatni.

Viszont a tömegvonzás a távolsággal négyzetes arányban csökken (tehát kétszer olyan messze levö égitestnek a vonzása csak a negyede) - ebböl következöen a csillagok hatása (mivel mindegyik több fényévre van) gyakorlatilag nullával egyenlö.

2009. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:

Infrahangokat kelt? Ezt ki tudnád fejteni bővebben, mert ugyan foglalkozom csillagászattal amatőr szinten, de ilyesmiről egyáltalán nem hallottam.


Egyébként pedig az ismerőseim közül szinte senki nem hisz az asztrológiában. Biztos vagyok benne, hogy ez egész asztrológia egy kisebb, de hangosabb csoport miatt kap figyelmet. Aki hajlandó pénzt és időt áldozni a csillagjóslásra, az szerintem meg is érdemli.


A csillagok és az egyéb égi objektumok egyébként szerintem bámulatosak és rettentő érdekesek, de a párválasztáshoz, vagy az ideális munkahelyhez hogyan is lenne közük? :)

2009. nov. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)) Most már megalapíthatjuk az Anti-asztrológia klubot. :)


Éljen az asztronómia!

2009. nov. 9. 08:20
 16/60 anonim ***** válasza:
100%

Az infrahangok amiatt keletkeznek, mert a Hold vonzása miatt az ár-apály-mozgás lényegében egy lengés - a viz hol elmegy a gömb alaktól kifelé, hol meg összenyomódik (Nem tudom, hogy érthetö-e igy) és ez a lassú mozgás kelt infrahangokat. Minél erösebb a vonzás (és teliholdkor van a maximum) annál erösebb ez a hatás.


Az eredite kérdéshez meg: szerintem a legtöbb ,akihisz ilynenekben, az egyszerüen primitivgondgolkodású ember, akinek nincsenek természettudományos ismeretei - akik meg ezt terjesztik, azoknak meg pénzbeli haszna van belöle, és nem is kevés.

2009. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
92%
Tökéletesen egyetértek veled. Egyetlen kivétel: Ha egy jó csaj magyaráz a csillagjegyekről, természetesen értelmesen bólogatok. :-)
2009. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 Sz1u válasza:
87%

Elfogadnám az asztrológiát, ha garanciát vállalnának rá!


Csatlakozom a szkeptikusok táborához!


Üdv: Sz1u

2009. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
53%
érdekes,több ezer évvel ezelőtti tudomány,de ugy látszik a laikusok nem tudják...
2009. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim válasza:
55%

MIlyen tudomány, miről beszélsz????


Tudomány a biológia, a fizika, ami ok-okozati összefüggéseken, nem humbuk, belenézek a kártyába, meg a csillagokra, aztán hazudok valamit.


Ébredj már fel.

2009. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!