Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ki kapja a szervizdíjat az...

Ki kapja a szervizdíjat az étteremben?

Figyelt kérdés

Általában.

Elosztja a tulajdonos a dolgozók között, vagy zsebre teszi?


júl. 19. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Sokszor írtam már róla, de mindig le lettem nullára tolva. Az szervizdíj ugyanolyan bevétele a cégnek, mint az alapár. Azaz a cég kapja, nem a személyzet.
júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
A szervizdíjból befolyó bevétel kizárólag bér kifizetésére használható. Tehát bár az alkalmazottak kapják, a kaja árából több marad a cégnek.
júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát szervizdíjon felül nem adok ezután borravalót, mert miért fizessek dupla plusz bért a felszolgálónak. Nem adtam szervizdíjas számlán felül borravalót a héten, a felszolgáló úgy nézett rám amikor kártyával pont annyit fizettem, mintha miattam éhen halnak a gyereke
júl. 19. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a felszolgalo kapja. Az alkalmazottak. Tehat a befolyt osszegbol kap a takarito, a szakacs, a konyhalany, stb IS. A borravalót-jo esetben- kizárólag a felszolgalo kapja
júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Tulaj
júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Pont a héten láttam egy számomra meglepő videót, amin elmagyarázták, hogy alapvetően a tulaj kapja, aki általában szétosztja a dolgozók között. Szóval az tévhit, hogy ez kiváltja a jattot, amit kifejezetten a pincéreteknek szántok.
júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Általában a felszolgálók kapják,konyha nagyon ritkán mondom ezt vendéglátósként.

Egy videóból nem lehet kiindulni.

júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 ahhoz képest de, hogy előtte azt hittem az a jatt és minden el van intézve.
júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
#6&8 Igen, számomra, a vendégszámára kiváltja a jattot és el van intézve. Ha így is kevés a pincér fizetése, beszélje meg a főnökével, nem a vendég dolga.
júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!