Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok hogy tudnak rendesen...

A vegánok hogy tudnak rendesen dolgozni?

Figyelt kérdés
Először is, nem provokálásnak szánom a kérdést. Párszor gondolkodtam már rajta, hogy ha egy vegán elindul a munkába mit eszik, hogy legyen energiája? Elsősorban erdei munkások, kőművesek, nehéz fizikai dolgozók. Mert teljesen egyértelmű, hogy ilyen esetben egy kis szalonna, kolbász, kenyér, savanyúság elfogyasztásával simán végig dolgozható a délelőtt. De mit tesz egy vegán? Két müzliszelettel vág neki a napnak? Vagy a vegánoknál már nem divat az ilyen jellegű munka?
2018. febr. 19. 21:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
11%
Ennek fuss neki még egyszer. Annyi amúgy a titok, hogy járni kellett volna biosz órára, vagy legalább figyelni.
2018. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Vagy annyi, hogy megkéne nézni bármelyik kalóriatáblázatot...
2018. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

Igen, mindenevők vagyunk, de ebből nem következik, hogy kötelező mindent ennünk, amit csak lehet :) Az ember elél csak növényi és csak állati étrenden is, van választási lehetőség bőven. Hogy a veganizmustól távolodva nő az ökolábnyom, az egy dolog, de azért zavar, amikor egyesek pont azt vetik a vegánok szemére, amit a magukéra kéne, pl. több élőlényhalál és földterület... A hús megtermelése nyilván sokkal többet igényel, több vizet, energiát is.


A magokat miért használják pejoratívan? Egyszerűen nem értem. Én minden időszakomban bőven eszem különféle magvakat, ahogy elég sokan. Rendes étel, nem értem a problémát. Főleg, hogy nem az ő torkán akarja lenyomni senki. Azon kár vitázni, hogy vegánként bevihető-e minden, mert ez nem kérdés. Hát akkor? Mi a riasztó vagy visszataszító az értékes, tápanyagdús (már amelyik már amennyire, persze), finom magvakban? Fel nem fogom.

2018. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%
Az ablakpárkányról kell felcsipegetni. Nekem mindegy, ki, hogy éhezik, de ne akarja már azt is elmondani, hogy ez jó és egészséges.
2018. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
93%

A "mindenevö" CSAK ANNYIT jelent, hogy képes az állati ÉS a növényi anyagokat is megemészteni, de NEM AZT, hogy mindegyikböl KELL ennie ahhoz, hogy életben maradjon vagy egészséges legyen.


Viszont mivel az ember ösei/rokonai is mindenevök, de a fö táplálékuk növényekböl áll KEVÉS hússal, ezért akik hússal akarnak jóllakni, AZOK nem esznek az ember alapszükségleteinek megfelelöen.

2018. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

#19

LOL

2018. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
29%

Sajat szememmel lattam mar, ahogy macskaink onszantukbol ettek hazi keszitesu vegan kenyeret, barackot es szolot, +pl. az oroszlanok is elfogyasszak a predaallat beltartalmat, na akkor most az oroszlanok fiziologiailag mindenevok?

Nyilvan a termeszetben minden eloleny opportunista taplalkozasu.

2018. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Vegénok NEM esznek müzlit, tojást, tejet, húst, mézet sem semmit, ami állati eredetű.


Szóval magvakat, zöldséget, gyümölcsöt, növényi tejterméket.


Én lakto-ovo vega vagyok, kicsit szélesebb a paletta, de pl édességet ritkán eszek.

2018. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg nem kell azt hinni, hogy csak húsból szalonnából lehet energiát bevinni.


Eszik kenyeret növényi sajttal, zöldséggel, vagy salátát sok maggal, növényi sajttal, stb. és máris lesz energiája.


Amúgy én szalag mellett voltam sokáig, és képzeld, gyakran eszméltem fel 5-6 óra után, hogy bsszus, még nem is ettem, csak indulás előtt.

2018. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

A férjem fizikai munkát végez, én olyan irodai munkát ami raktározással egybekötött, így minden nap 2-3 órát csak futok ide-oda, több kilométert gyakran.

Emellett a legtöbb vegánhoz hasonlóan aktív életmódot élünk: tavasszal-nyáron-ősszel bringával járunk mindenhova, hétvégén általában túrázunk vagy hegyet mászunk (nem Magyarországon élünk).


A mai menünk...

Reggeli: tökmagos teljes kiőrlésű zsemle vegán sajtkrémmel (mandula alapú, fehérjedús), avokádóval, salátával, vegán sajttal (dettó), aszalt paradicsommal

Tízórai: növényi joghurt (4g fehérje/100g, általában 200-250g-ot fogyasztok) karikázott banánnal, mogyoróval, dióval megszórva

Ebéd: gombás rizottó barna rizsből, fenyőmaggal megszórva, vegán parmezánnal

Uzsonna: aszalt gyümölcsök és olajos magvak

Vacsora: tócsni tojás nélkül, vegán tejföllel, salátával

Desszert: házi citromsorbet és vaníliás szójafagyi


Izé,én nem maradtam éhes. A férjem annyival eszik többet, hogy reggeli ELŐTT is eszik még egy növényi tejes zabkását vagy hasonlót, mielőtt elindul itthonról. Én olyan korán nem bírok enni.


U.i.: a férjemnek az elmúlt években egyre javult a vérképe, mióta fokozatosan átváltott a vegetáriánus/vegán étkezésre, folyamatosan dicséri az üzemorvos hogy kitűnőek az értékei...

2018. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!