Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok hogy tudnak rendesen...

A vegánok hogy tudnak rendesen dolgozni?

Figyelt kérdés
Először is, nem provokálásnak szánom a kérdést. Párszor gondolkodtam már rajta, hogy ha egy vegán elindul a munkába mit eszik, hogy legyen energiája? Elsősorban erdei munkások, kőművesek, nehéz fizikai dolgozók. Mert teljesen egyértelmű, hogy ilyen esetben egy kis szalonna, kolbász, kenyér, savanyúság elfogyasztásával simán végig dolgozható a délelőtt. De mit tesz egy vegán? Két müzliszelettel vág neki a napnak? Vagy a vegánoknál már nem divat az ilyen jellegű munka?
2018. febr. 19. 21:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%

A vegánok NEM esznek müzliszeletet!


Emellett szalonna és kolbász nélkül is lehet elég energiát fogyasztani, a kenyér fogyasztható vegán étrendben is, a savanyúságban meg jóformán nincs kalória.


De ha te nem-vegánként csak ennyit tudsz elképzelni kajaként, akkor igen komoly bajok vannak veled!

2018. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%

Látom, te se vagy tisztában a vegánsággal. Műzlit alapból nem eszik egy vegán se, mivel a nagy többségét mézzel készítik.


Én ugyan nem vagyok az, de a lakótársam igen, és ha ő főz(hetente háromszor) én is azt eszem.

Mai napom

reggeli:smoothie(banán, spenót, körte,egy evőkanál zabpehely)

ebéd:, indiai vöröslencsleves, vegán hamburger(gombából készült húspogácsa, zsömle, veganéz, sok zöldség) és sült krumpli, desszertnek vegán csokitorta

vacsorám:szejtánpörkölt zöldséges bulgurral és vegyes salátával

2018. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a kőművesek, fizikai munkások nem szoktak vegánok lenni... Azok többnyire "egyszerű" emberek, ráadásul férfiak. 80%-uk azt se tudja, mit eszik egy vegán és mit nem, nemhogy ő maga legyen vegán. Ahogy egy előttem szóló is írta, "vegánkodni" a magasan képzettek szoktak, főleg nők. Irodában üléshez bőven elég a smoothie.
2018. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem tudom, de én senkit nem ismerek, aki szalonnával indítaná a reggelét, akár vegán, akár nem. Amúgy egy vegán reggeli sokkal jobb energia szempontjából általában, mert tudatosabban étkeznek, míg az átlag nem vegán bevág reggelire egy adag agyoncukrozott gabonapelyhet tejjel, aztán csodálkozik, hogy délben már elalszik az álmosságtól és kilyukad a gyomra az éhségtől.
2018. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%

#4: Nem, nekem irodában üléshez is sok kalória kellett és persze fehérje, zsír, sokféle mikrotápanyag, mint minden embernek...


Ami a fő kérdést illeti, nem értem a problémát. Vegánként is be lehet vinni mindent (jó, max. B12-t szed az ember, meg egyebet, amit mindenevők is), akármennyi fehérjét és kalóriát... Hát akkor?


Vegán sportolók, erősemberek, fizikai munkások is vannak, ami alátámasztja a fentit, de keress rá, növényekben mi minden van...


Én nem vagyok vegán s valószínűleg nem is leszek. De amikor néhány növényi napot tartottam, a makróim köszönték, megvoltak, ahogy azok a fontosabb tápanyagok is, amiket számon tartok. Pedig nekem nincs gyakorlatom az ilyen étkezésben, bár való igaz, egész életemben ettem finom, tartalmas, kizárólag növényi ételeket is. Aki vegán és rendesen odafigyel, az pláne nem ütközik problémákba, főleg, hogy az én növényi étrendem sokkal korlátozottabb, mint egy átlagos vegáné.

Persze sokféle jó, tartható növényi étrend van, nem mindenkinek passzol akármelyik...


Miért pont müzliszelet? Miért nem valami rendes étel? Nyilván egy kemény fizikai munkás rendesen eszik. Még jó, hogy nem salátalevelekről volt szó. Lencsefőzelék rizzsel, ez is növényi és a fehérjetartalma se rossz... A kenyér is növényi, pár szelet magvas kenyér borsókrémmel és pirított szezámmal meghintve, utána 3-4 banán vagy pár marék mogyoró, az máris nem 2 müzliszelet, egy ideig mehet vele a munka.

2018. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

elemezzétek ezt kicsit :D

[link]


nekem van jó pár vegán ismerősöm és igazából itt tudást kell felszedni sokat én azt látom. Meg összetettebbek az ételek, amit jobb úgy, ha nem csak magára főz valaki.

2018. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok vegán, sőt elég távol áll tőlem, de agyam eldobom, hogy mennyi rosszindulatú, tájékozatlan, általánosító ember van. (Most nem csak erre a kérdésre..)


"Ja és nem vagyok irigy nincs mire mielőtt valaki belém kötne :D " Ja persze. Így csipkelődni, gonoszkodni nem szoktak csak úgy az emberek.


Unokatesóm is vegán, folyamatosan edz, félmaraton is bejátszik, sokat dolgozik, egyedülálló édesanyaként két örökmozgó gyereket nevel. Egyáltalán nem olyan, mint ahogy itt rosszmájúan jellemzik...

2018. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%

Elég unalmasak már ezek a sztereotipizáló kérdések.

Ugyanúgy tudnak ahogy bárki más, mivel nincsen egyik állati eredetű "élelmiszerben" sem olyan esszenciális tápanyagok aminek ne lenne más forrása.


Szólj Váli Tamásnak, hogy nincsen ereje veganként: [link]

2018. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
10%
Akik ilyen munkát végeznek nem vegánok. Viszont.voltak ókori vegetáriánus sportolók akik úgy tartották meg.az erőnlétüket, hogy nagyon sok hüvelyest ettek. Főleg lencsét
2018. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%
Müzliszeletet meg nem eszünk, egyrészt pálmaolaj van benne, másrészt tele van cukorral.
2018. febr. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!