Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mióta vegetáriánus vagyok,...

Mióta vegetáriánus vagyok, sokkal többet eszem, ez normális?

Figyelt kérdés
Maradjunk annyiban vegetáriánus vagyok, mert időnként eszem sajtot, vagy néha tojást, de nem jellemző. Viszont, amit észrevettem, hogy bődületesen nagy mennyiségeket eszek, reggelire, amikor nem vagyok olyan éhes 3 zsemle lemegy margarinnal és paradicsomkarikákkal a tetején, az ebéd általában zöldség, tészta, nem kell nagy dolgokra gondolni, pl.: krumplistészta, paprikáskrumpli hús nélkül stb. stb., de ebből is rengeteget eszek és vacsorára 4 zsemle. Normális ez. Amúgy mindig vékony voltam, hízástól nem félek, csak kérdezem, hogy esetleg valamit rosszul csinálok-e? Amúgy ezenkívül rengeteg gyümölcs is lemegy, már ami jó ezidőtájt, céklára is rá vagyok kattanva.

2018. jan. 7. 18:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%
100gramm húsban jó eséllyel, hacsak nem valami extra száraz hús, akkor van 20gramm zsír legalább... a zsír pedig eltelít és még kcalban is duplája, mint a szénhidrát... szóval nem tudom miért kell lepontozni aki azt mondja j9bban laktat mint a zöldség...
2018. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
"A hús laktatóbb" nem. Csak elnehezít. Nem ugyanaz. A gyomrodnak nagyon megterhelő, ezért szoktak az emberek ott ülni az asztaltnál a nagy vasárnapi ebéd után. Ha vegán kaját eszel, feltolt energiával, es nem fogod azt érezni h leszakad a gyomrod
2018. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
31%

Propagandája a hús és tejiparnak van.

Az pedig, hogy a zsíros állati eredetű "ételek" fogyasztása elnehezít egy általános jelenség, lásd az átlagember ebéd után le akar feküdni...:D

2018. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kedves 63%-os látszik, hogy a biológiáról fogalmad sincs.

Teljesen igaz, hogy a zsír grammonként 9, míg a fehérje és a szénhidrát 4 kcalt tartalmaz; a kalóriáknak azonban semmi köze a teltségérzethez (máskülönben nem lenne minden 2. ember túlsúlyos, mert érezné hogy tele van, ha túllépte a kcal szükségletét...).


A telítettség érzete ahhoz köthető, hogy mit várunk egy ételtől (tehát már az agyban is eldől), hogy mennyire tölti ki a gyomrunkat, és az emésztés közben keletkező hormonokhoz.


Ilyen szempontból a hús pl. a telítettségi érték (igen, létezik ilyen orvosi kifejezés) tekintetében a lista legalján van; sokkal telítőbb ételek pl. a listát vezető káposzta, tej, tejtermékek (mondjuk ennek a fogyasztását én nem javaslom), ill. pékárúk, tésztafélék, gabonák hüvelyesek és szénhidrátokban és rostokban gazdag termékek. Sok gyümölcs is jobb telítettséget kínál a húsnál: a tudományos megfigyelések szerint nem csak az alma, de még a grapefruit, narancs és a dinnye is jobban eltelít, mint a csirke vagy marhahús, hal.

2018. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%

A fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag, de ez csak általánosan igaz, egyénileg bármi lehetséges.

Engem a szénhidrát mindig is éhessé tett, nem laktatott. Ma már bármi laktat, de azért szénhidrátból sokkal több kell, legyen az zöldség, zab vagy egyéb. Zsíros állati fehérje? Az szuperjól laktat, ha fogyni akarok, szinte elkerülhetetlenül arra kell alapoznom.


A hús nem tudom, kit nehezít el, ha valami nehéz étel, nekem az a sok szénhidrát, fajtától függetlenül. A zsíros állati fehérjék könnyű ételnek minősülnek, a zsíros növényiek megint lehetnek nehezek, HA sok van belőlük (pl. 100g földimogyoró fölött érzem, hogy sok). De nyilván van, aki pont fordítva van ezzel s akár még gyenge gyomorra sem főleg zsírt eszik :D Különbözőek vagyunk, ez az élet egyik szépsége.

2018. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
45%

Te teljesen hülye vagy utolsó? Az összetett szénhidrátok könnyebbek, viszont jobb teltségérzetet adnak, a zsírok, fehérjék nehezek, és nem adnak megfelelő teltség-érzetet, fentebb említettem is, hogy ez gyakorlatilag tudományos tény.

Ember nincs ezen a földön, akinek nehezek a szénhidrátok, fizikai képtelenség... te jó ég, ennyi marhaságot összehordani, mint te.

2018. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%
Arról nem is beszélve, hogy állati fehérje nem is létezik, csak 22 db aminosav amik mind a növényekben, gombákban és húsban is megtalálhatóak..
2018. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#17: Hmm... Akkor nem létezik tejsavófehérje, kazein, vagy a tojásban lévő albumin sem? És növényi fehérjék sem léteznek, pl. gliadin és glutenin sem? De akkor miért allergiásak ezekre egyes emberek, ha nem is léteznek. hiszen ezeket is aminosavak alkotják?
2018. jan. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

18.: rosszul fogalmazott a másik válaszadó, szerintem arra célzott, hogy az emberek számára szükséges, esszenciális aminosavak mind növényi, mind állati ételekben egyaránt megtalálhatóak.


Azt, hogy vannak fehérjék, melyek csak az állati vagy csak a növényi ételekben találhatóak meg, vitathatatlan. Viszont ezek nem szükségesek és nem létfontosságúak az ember számára. Ugyanúgy lehet glutenin, mint tejsavófehérje nélkül is élni.

2018. jan. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
26%

vicces szakmai szemmel olyanokat olvasni, hogy a hús árt/elnehezíti a gyomrot, miközben... áh hagyjuk. :) Bemutatnék néhány gyomorrákos beteget, és elbeszélgethetnétek vele, priceless lenne a fejetek utána.

De nem baj, amíg jól éltek erre van időtök, addig semmi baj.

2018. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!