Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szójafehérjét szoktatok...

Szójafehérjét szoktatok fogyasztani? Vannak fenntartásaitok? Mítosz a káros hatása vagy ti is tapasztalatok bármit is?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 22:35
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
23%

Jesszusom! Hallottatok már az élelmiszer lobbiról? Több milliárdos iparág, amely kőkemény profit orientált üzlet, és elég nagy pénzek vannak benne, hogy füllenteni is megérje sajnos... Itt azt értem, hogy mondjuk csináltat egy amerikai vállalat 10 random kutatást, ugyanannyi tesztalannyal, ugyanarról, majd az eredmények közül válogat és azt küldi be az élelmiszer hatósághoz engedélyeztetésre (nyilván a számára kedvezőt gazdaságilag) Eközben a törvény előtt nem kell elszámolnia a többi 9 kutatással (ugyanazt vizsgálta pedig) Mivel az amerikai egyetemeket nem az állam finanszírozza(vagy csak részben), ezért például simán tudtak évtizedekig hamisítani így kutatásokat, mint nincs egészségügyi hatása a dohányzásnak, vagy az olmozott benzin nem okoz fejlődésbeli retardációt... Ami fontos, hogy kurwa nagy fenntartásokkal kezelik emiatt a tudományos társadalomban az amerikai eredményeket ezért.


Szóval röviden: nőként, ha nem viszed túlzásba a szójaevést (avagy bármilyen bab evést) akkor nincs bajod, egyébként vas és vitamin hiányod lehet. Férfiként ez már nem annyira egyoldalú.


Felhoztatok egy testépítőt, mint egészséges mintaképet szójaevésre. Mármint egy testépítőt, akik arról híresek, hogy agyon lövik magukat doppinggal (tesztoszteron injekciók más néven, és/vagy tesztoszteron receptor inger fokozók, vagy ösztrogén receptor inhibitorok) Ezzel lényegében kimenekülnek a túlzott ösztrogén receptorok aktivizálódásának hatásából (mert az ösztrogén és tesztoszteron arány is számít egy élő szervezetnél, hogy eldöntse a szervezet mit is kezdjen magával+ viselkedésre is hatással van) A fitoesztrogének közül, amik a szójában találhatók: fitoesztrogén hatású daidzein, genistein, és fitoesztrogén lebontás közben keletkezik coumestan, amelynek vannak hormon hatásaik.


Az előbbit (daidzen) menopauzában lévő nőknek adják tablettaként, mert a menopausa előtti szintre (testömegre számítva) belehet állítani a páciens hormonháztartását, majd lassan levenni. Ezzel csillapítva, szabályozva a menopausát. Utoljára amikor számoltam úgy egy adag tofuban volt erre elegendő mennyiség (1 tablettára számolva egy 80 kg-os egyénre) , ha a nyers fermentálatlan szójában 1,5 mg/g isoflavone van(ugye több fermentációs eljárás is létezik, ezért nem lehet egyfajtával számolni, amit mondjuk megeszel) Visszatérve 1,5 mg/g fermentálatlanban, 37%-a daidzein, 57%-a genistein fitoösztrogén található. Azaz erős hormonháztartás változást válthat ki mennyiségtől függően.(source: [link]


Genistein: 17beta-estradiol-hoz hasonló hatású nem váltó tablettába rakják, egyéb ösztrogén hatású szerekkel.( [link] Már régen néztem utánna, de egy tofu adag kb. 1/3 napi tablettának felelt meg.


Coumestan: szervezeted miközben bontja le a fermentált szóját keletkezik. Ugyancsak hatással van a hormonháztartásra, mennyiségeket nem nagyon kutatta senki.


Mellékes még: Szóját (szójabab) mezőgazdaságban olcsó hízlalószerként használják, mert +17-30% nagyobb hízósújt lehet vele elérni vágáshoz -adott idő alatt/árból is megéri- (igazából extra vizet megköt a szervezet, mert megváltoztatja a belek felszívóképességét, valamint lassítja a szervezet kcal igényét ezzel). De ha használják, akkor az állatoknak szükséges adni vas és vitamin pótlékokat ilyenkor, mert a babfélék (legume family) jellemző, hogy kimossa a ezeket a szervezetből.


Egyébként szerettem férfiként a szójának az ízét, és a kínai kajákat is. Csak közben valahol szója alergiám lett, így már nem élhetek velük. Mellesleg ez magán tapasztalat, és nyilván nem tükrözi a nagy számok törvényét, lehet hogy köze sincs hozzá, de: mióta nem eszek(azaz minden ételt kerülök, amiben lehet), azóta naponta 1-3x kívánom a szexet, előtte 2 naponta igényeltem, és áll a cövek rendesen +könnyebben szedek fel izmot, és nincs enyhén puffadt arcbőröm, valamint súlyt is könnyebben adok le.

2021. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#31

Nem, valóban kizárt, hogy összefüggés legyen közte. :)

Az lehet, hogy több szója tartalmú feldolgozott ételt is kiiktattál. Pl sok embernek hasonlóan szűnik meg a "gluténérzékenysége".

2021. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!