Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok ihatnak energiaitalt?

A vegánok ihatnak energiaitalt?

Figyelt kérdés
Mondjuk Hellt ihat az, aki vegán?

2020. aug. 31. 10:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Meglepő, hogy milyen ételek tartalmaznak állati összetevőket. A piros színezéket, ami pl. italokban is előfordul egy bíbortetű nevű rovarból állítják elő. A vegánok ezeket kerülik. De amelyik energiaital nem tartalmaz ilyesmit, annak nincs akadálya.
2020. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
De rossz lehet bárminek a fogyasztása előtt alaposan átnézni az összetevőket, és átgondolni, hogy mi hol érintkezhetett állati eredetű bármivel.
2020. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#14 Wow! Az komoly!
2020. aug. 31. 12:54
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A veszekedös válaszolótlegjobb nem észrevenni, mert teljesen értelmetlen dolgokat ír, neki az a legnagyobb büntetés, ha nem foglalkoznak vele! Emellett még tök hülye is a témához, amiket ír, azoknak semmi köze a vegánsághoz.


A kérdésre: amit rajta van a "vegán" felirat, azzal a gyártó garantálja, hogy nem használnak hozzá semmiféle állati terméket. Ettöl még sok olyan is megfelel a vegán kritériumoknak, amit nincs rajta, csak akkor tényleg végig kell nézni, hogy mi is van benne.


Mellesleg nem csak a vegánoknak/vegáknak kell végigolvasni az összetevöket, hanem mindenkinek, akinek valamilyen élelmiszerrel problémája van: gluténérzékeny, fruktózérzékeny, laktóz- illetve tejfehérje-intoleranciás, allergiás, cukorbeteg, és még rengeteg egyéb eset is van.

Másrészt akinek semmiféle egészségügyi gondja nincs, "csak" nem akar mindenféle adalékokat meg áros vegyzsereket fogyasztani, annak sem marad más, mint végigolvasni, hogy mi minden van az adott élelmiszerben.

2020. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A 14-es hülyeséget ír! NEM AZT kell végignézni, hogy "érintkezhetett-e" állati eredetü valamivel az adott élelmiszer, hanem hogy az elöallítása során használtak-e állati eredetü hozzátevöket!

Ha a kettö közti különbséget valaki nem tudja felfogni, akkor ír olyasmiket, mint a 14-es, aki szemmel láthatóan csak provokálni akar!

2020. szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
49%

Azokra a termékekre nem írhatják rá, hogy vegán amik olyan gyàrban készültek mint a nem vegán termékek.

De amúgy egy olyan dologra rá írni hogy vegán mint az energiaital leginkább csak reklám fogás, hogy drágábban lehesen eladni.

2020. nov. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!