Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vásárolnátok olyan szakácsköny...

Vásárolnátok olyan szakácskönyvet, ami?

Figyelt kérdés

Ami összegyüjtené a különböző régiók megyék, nagyobb tájegységek régi paraszti ételeit, jellegzetességeit?

VAgyis nem a 23 ezredik csirkepaprikást, hanem mondjuk a pilisi slambuc recepjét svábosan.



2019. júl. 2. 07:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, hogy látom, hiányosan írta, például a só, ecet, stb., (nagyon jól főz), de amiért leírta az pont azért lehetett, mert ez a bizonyos vadas nem marhahússal készül zsemlegombóccal, hanem csirkéből és pirított kenyérkockákkal kevert nokedlivel. Hát elég fura így első hallásra, de nem lehet rossz.

Na mindegy, csak gondoltam, kiegészítem a mondandómat. Ezért volna jó egy ilyen összefoglaló szakácskönyv. Tudom, van a Borbás Marcsi féle könyv, de egy ilyen, amit te írtál, nem ártana még belőle.:)

2019. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok, de 11-es válaszomban rosszul írtam, javításra szorul: anyuval most beszéltem a receptről, és annyit mondott, hogy a pirított kenyérkockákat bele kell keverni nokedlitészta keménységű tésztába, és nem kiszaggatni kell, hanem gombócokat kell csinálni belőle.

Aki esetleg el akarná készíteni, azért javítom, nem szeretnék félrevezetni senkit. Bocsi.:)

2019. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!