Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy szaggassak nokedlit?

Hogy szaggassak nokedlit?

Figyelt kérdés

Igen, kezdő szakács vagyok. :) A recept nem gond, millió van neten, meg családból is. Viszont nincs nokedliszaggatóm. Oké, ciki vagy sem, én otthon is csak szaggatót láttam-használtam, amikor a sajtreszelőhöz hasonló fémlapon húzogatja az ember a feneketlen aljú "tálkát"... sőt amennyire visszaemlékszem, nagyimnál is... szóval nem tudom, anélkül hogy szokás.

Alternatív módon olvastam neten olyat, hogy fazék felett vágódeszka szélén... de az már leírva is bonyolult :D, arról nem is szólva, hogy műanyag deszkám van, annak nem biztos, hogy jót tesz, ha a forrásban lévő víz, forró edény felett bűvészkedek...

Egyéb házi ötlet?


2019. jan. 26. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az edényből, amiben van, (bal kezedben fogod) kiskanállal (jobb kezedben fogod) aprókat szaggatsz (mivel megnőnek) a forró vízbe. Levesbe mindig úgy szoktam. Köretnek kicsit tovább fog tartani.
2019. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kolis szobatársam megcsinálta megfordított nagylyukú sajtreszelőn, teljesen jó lett.
2019. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Én is olyannal csináltam anno.
2019. jan. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyobbat szeretnél akkor 2 evőkanállal ha kisebbeket akkor 2 teáskanállal. Deszkán is.

[link]

2019. jan. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyet kapsz egy ezresért, csak ráteszed a fazék tetejére, amiben forr a víz, a megkavart nokedlit beleöntöd, fakanállal átsegíted... 2 perc alatt kész az egész! Imádom!

2019. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult a vágódeszkás sem :) Macerásabb, de én személy szerint sokkal jobban szeretem mint a szaggatósat.
2019. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A lényeg: a vágódeszkásnál kicsit keményebb is lehet a tészta, nekem finomabb állagú az. Maga a szaggatás folyamata nem nagy cucc. https://www.youtube.com/watch?v=ywJEafSCabU
2019. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2-3, az ötlet jó lenne, csak a sajtreszelőssel az a bajom, hogy nincs "lapos" reszelőm, csak négyoldalú meg kétoldalú, szóval a belsejéhez/visszájához nem lehet hozzáférni.

4, ez már hatalmas, bár nyilván ez is egy megoldás, hogy jobb híján galuskázok nokedli helyett. :)

5, igen, vennék én szaggatót, nem a pénzt sajnálom rá, ez tényleg piti tétel, de hol? Kerestem már nagyobb helyen mint pl ikea, meg noname, háztartási cuccokkal foglalkozó helyen is, a gagyi kínaival bezárólag itt a sarkon. _Valahol_ biztos lehet kapni, nyilván nem szűnt meg, de én még nem találtam, viszont jó lenne kicsit változatossabbá tenni a köretkészítést.

6-7, hát, nekem ez még így is nagyon macerának tűnik :'D De úgy látom, tényleg nem sok alternatíva van, szóval muszáj leszek kipróbálni.


Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, és hogy nem néztetek hülyének! :)

2019. jan. 27. 10:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért néznének hülyének? senki sem az anyja hasában tanulja meg a dolgokat....
2019. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
[link] Csak mert kérdezted hol lehet venni.
2019. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!