Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Amikor kiszaggatom a nokedlit...

Amikor kiszaggatom a nokedlit (galuskát) meddig kell a vízven hagyni?

Figyelt kérdés
Amikor először csináltam sikerült de most megpróbáltam mégegyszer és túl puha lett vagy mi
2017. szept. 15. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Épp az előbb csinàltam.

Beleszaggattam a vízbe kevertem rajta egyet és kb. 1 perc után már ki is szedtem,mondjuk én lobogó sós vízbe szoktam csinàlni.

2017. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg valamennyi fel nem jön a víz tetejére, akkor szedd ki a főzővízből.

Én is lobogó sós vízben főzöm ki, és tényleg nem több 1-2 percnél, hogy már szedhetem is ki.

Ha puha lett, sajnos túlfőzted.Erre mondják, hogy elázott.

2017. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, addig kel keverni rajta egyet, amig fel nem jonaz osszes. Tobb tojas kell bele, akkor lesz jo az allaga es a kesz nokedlit le kell hideg vizzel obliteni.
2017. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl puha lett akkor legközelebb kicsit keményebbre keverd a tésztát és úgy szaggasd a forrásban levő vízbe.
2017. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És milyen finom lesz (meg meleg), ha átforgatod egy serpenyőben egy kicsit olvasztott vajon, tálalás előtt. Hmmmmm
2017. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A keményebbre kevert tészta is sokat javíthat a helyzeten.

Én szódavízet adok hozzá, így a keményebb nokedlitészta is légiesen könnyű lesz, percek alatt megfő. (elvágva, látszanak benne a kis légbuborékok )Mindig elvágok egyet, hogy meggyőződjek az állagáról.

A zsiradékon való átforgatás természetes, így nem tapadnak össze, és ízes is lesz a nokedli.

Ne keseredj el, még csak másodszor csináltad.Majd a tapasztalat meghozza az eredményt is. Mindenki elkezdte valamikor, és biztos, hogy volt "félresikerült " nokedlije is.Én akkor csesztem el a legjobban, amikor ifiasszonyként debütáltam anyósoméknál... anyósom ott állt mögöttem, és figyelt. persze, hogy izgultam, és meg is lett a végeredmény, egy elázott ragacsos nokedli. Anyósom bezzegezett, a két pasi (após és a férjem ) meg jókat kuncogtak a nők első "csatáján ":)

2017. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Enis sos forrasban levo vizben csinaltam. Ertem koszonom szepen a sok jo valaszt. Utolso. Enis ugxanigy jartam a baratom egesz csaladja varta az ebedemet mert izleni szokott nekik a foztom, dr meg csak 16 eves vagyok es nem sikerulhet minden. Legalabb is szerintem.
2017. szept. 15. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy, és ismételten mondom, hogy ne add fel.

A kudarcaikból csak tanulhatunk.

Legközelebb biztos, hogy jobban fog sikerülni, hisz, annyi jó tanácsot kaptál.

2017. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. ☺ remelem.
2017. szept. 17. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!