Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Utálok sütni, más is van...

Utálok sütni, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Apai nagymamám imád sütni, anyai nagymamám is imádott. Finoman is csinálja/csinálta. Anyukám is szeret, általában van hozzá érzéke. Vőlegényem mamái is istenien sütnek. De már a gondolattól is kiráz a hideg, egyszerűen azt a pepecselést, nincs hozzá türelmem. Nekem a kókuszgolyó a max, de karácsonykor már attól is rosszul voltam, hogy 3 kanál rum, 15 dkg cukor, tiszta ideges lettem. Viszont főzni imádok és elég változatosan főzök, párom szerint olyan finoman, mint a nagymamái. :) Kettőnkre amúgy is hiába sütnék, mert párom nem sütis. Csak a pogácsát szereti, azt meg kapunk a mamáitól. Biztos lenne hozzá érzékem, csak kiborít. :(
2018. okt. 27. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne süss. Van ez így. Én imádok. De főzni nem annyira, pedig az is megy. Csak az nem hozz lázba.

Nem kell mindenkinek sütnie!

2018. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Az én apai nagyim is isteni sütiket sütött minden vasárnap nekünk. Anyukám is folyton, akár este 9-kor is nekiállt ha kértük, de azt mondja nem szeretett sosem igazán, csak mi gyerekek meg apunk igényeltük. A nővérem szeret, én viszont nem. Eddig nagyon ritkán sütöttem, de most már muszáj, mert a férjem sütis, és vagy egy 4 éves lányunk, aki igényli. Szóval havonta egyszer-kétszer rákényszerítem magam. Nincs semmi gond azzal ha valaki nem szeret sütni.
2018. okt. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg pont fordítva vagyok :) Főzni utálok, sütni szeretek. De engem nem zavar, meg a családot sem.
2018. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek,nem is nagyon tudok. Venni szoktunk.
2018. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó 20 évig én is úgy voltam, mint te, évente két-három alkalommal sütöttem valamit. Aztán egyszer csak megjött hozzá a kedvem, attól kezdve könnyebben is ment, jobban sikerült minden, és ma már szivesen sütök, az egyetlen gond, hogy én nem eszem sütit (sose szerettem), a párom is csak kisebb mennyiséget, ezért amit lehet, adagokban fagyasztok, így bármikor elö lehet venni, ha megkívánja, vagy valaki vendég jön.
2018. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Anyukám például sütni szeretett mindig is, főzni sokáig nem. Nagymamám, azaz az ő anyukája meg főzött mindennap, de nem sütött. :)
2018. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én főzni és sütni is utálok, pedig elég jó vagyok mindkettőben. Mégis szinte minden nap főzök, hetente egyszer-kétszer pedig sütök is, mert muszáj, meg szeretek enni. Nem maga a pepecselés miatt utálok konyhatündérkedni, hanem a ráfordított időt sajnálom nagyon. Utálom, hogy órákat kell a konyhában töltenem, pedig mennyi minden mást csinálhatnék azalatt az idő alatt. A mosogatásnak meg még a gondolatától is rosszul vagyok. De sajnos azt se csinálja meg helyettem senki...
2018. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én évtizedekig nem tudtam sütni. A főzés hamar és könnyen ment, sosem kellett ételt kidobnom, hacsak el nem égett túlzottan (elég szórakozott tudok lenni és semmi türelmem mellette állni), de a sütés látványosan nem ment, hagytam is.

Aztán újra megpróbáltam és ment, fene se érti, ráadásul könnyen, elolvasok egy receptet, lazán átírom vagy csak kijavítom az esetleges hibáit, mert már van rutinom - és minimum ehető lesz.

Szeretek sütni, de azért irritálna, ha muszáj lenne, szépséget pedig senki ne várjon tőlem, a sütinek nem az a dolga, bár igyekszem, aztán vagy sikerül, vagy nem.


Nincs azzal baj, ha valaki nem süt, nem mindenki tud, nem mindenkinek van rá ideje vagy kedve... Én elhűlök egy csomó recepttől, hogy mennyit pepecselnek vele emberek, régen pedig még eszközök sem voltak. A receptekből hajlamos vagyok kihagyni a pepecs dolgokat, sosem szitálnék lisztet vagy futtatnék élesztőt, számomra amúgyis teljesen feleslegesek ezek. Elég nekem kb. mindent magam csinálnom, ami nem egykomponensű alapanyag...

Irritálna a pepecs munka, de egy sima kevert süti, maximum gyors tojáshabveréssel, az megéri, nagyon édesszájú a család :D. De csak párom van, aki süt magának mazsolás rizssütit, ha kell, akár heti 20-szor is, abszolút nem jelent be igényt sütögetésre (főzni remekül tud és szokott is, de sütni csak mikrós rizssütit és kenyeret süt, semmi mást). Úgyhogy leginkább magamnak sütök, persze nem én eszem meg mindet, de csak remélem, hogy a párom is értékeli a dolgot, mégiscsak változatosságot jelent a számára. Az én lelkesedésem és visszajelzésem több nagyságrenddel nagyobb, remélem, ha lesz gyermekünk, az inkább hozzám fog hasonlítani ebben, jobban esne.

2018. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!