Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rántott hús sütés?

Rántott hús sütés?

Figyelt kérdés
Nagyobb adag rántott hús sütés közben lecserélitek az olajat? Nem szoktam ekkora adagot sütni és kb. a felénél tartok, de már nem olyan szép tiszta az olaj. Mi ilyenkor a teendő?
2018. ápr. 29. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak a belehullott morzsa zavar, akkor eleg lehet, ha atszurod es adsz hozza friss olajat.

Nem szabad bennehagyni a morzsat, ha tobb korben sul a hus az olajban, mert egybol raeg az amugy meg nyers husra, ami attol kivulrol egett hatasu, keseru lesz.


Ha ugy gondolod, hogy nem eleg a keszures, mert az olaj is mar felsult, nagyon sotet, keseru lehet, vagy nagyon habzik, akkor a sutes felenel inkabb csereld le ujra.


(Ha sokat sutok, akkor en eleve ket edenyben inditom es meg igy is atszurom az olajat, amikor szukseges).

2018. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ!!! Már szűröm is át a használt olajat. Maga az olaj nem vészes, de a zsemlemorzsa már kissé égett.
2018. ápr. 29. 10:16
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Dehogy cserélgetem.

Ha tudnátok éttermekben hányszor sütnek egy olajban (amíg az egész fekete nem lesz)...

Ti meg dobáljátok/szűrögetitek még 1 sütés közben is...

2018. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Én pont ezért szoktam át arra, hogy sütőben sütöm megspriccelve a húst olajjal.
2018. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

négyesnél a pont.


amúgy az elég nagy baj, ha számít az olajcsere. A család, vagy a vendégek egészségéről van szó.

..érdekes az éttermi sütésre hivatkozni...

2018. ápr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Csak nem lehet valaki annyira álszent, hogy azt gondolja, hogy ha 10 rántotthús után lecseréli az olajat, akkor Ő vigyáz a családja egészségére.

Ehhez azért tényleg elvetemültnek kell lenni. :D

2018. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Olajsütő fogalma esetleg? Az aljára lemegy a morzsa és a szűrőben csak a hús van. Tehát mindig tiszta az olaj.
2018. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Kb. 20 szelet húst sütöttem ki, átszűrtem az olajat és végül 2 edényben sütöttem. Tökéletes lett, nem lett égett színe és íze.

Sok étteremben sajnos tényleg úgy sütnek, ahogy egyikőtök említette, hogy feketedésig használják az olajat. Éppen ezt szerettem vona elkerülni.

Olajsütőre nem ruháznék be, mert csak ritkán sütök ekkora adagot. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.

2018. ápr. 29. 12:36
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Nagy mennyiséget én is mindig fritőzben sütök.

Ha csak egy évben kétszer használod nagyobb vendégségnél, már akkor is megéri beruházni egyre.

2018. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Le lehet pontozni a sütős megoldásom, de nem bántam meg, hogy már úgy csinálom.:D egyszerre kész van, lehet nagy mennyiséget csinálni, jól àtsül. Emellett persze egészségesebb is, de praktikusság szemponjából is bejött ez a módszer, és nem aggódom az olajcsere miatt. Jó, persze más lesz az íze, nyilván szárazabb egy kicsit, de egy próbát szerintem megér.
2018. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!