Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg tudom a vaj mennyisége...

Tényleg tudom a vaj mennyiséget úgy csökkenteni, hogy kevert vagy kelt tésztánál a vajnak a felét natúr joghurttal csinálom?

Figyelt kérdés
Mármint a receptben van például 20 dkg vaj és akkor 10 dkg vajat és 10 dkg natúr joghurttal csinálom .
2017. febr. 22. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Megnézném a kuglófodat, meg a sajtos rudadat, ami joghurtból, lisztből meg tojásból készül."


Elöször is a kuglófot meg a sajtos rudat is a list meg tojás tartja össze!!!


Másodszor nem arról volt szó, hogy egy kuglóf csak liszt-tojás-joghurtból áll (ugyanis EZT nem írtam, nem ártana, ha figyelmesen olvasnád, és nem csak félig felfogva!), hanem hogy a vaj EGY RÉSZÉT (ahogy a kérdezö is írota, kb a felét) helyettesítem natur joghurttal.


A kuglóf igen szépen feljön, ízre is jó és már sok ismerös kérte el a receptjét, mert annyira tetszett nekik, hogy könnyü, laza, szaftos és nem szarad ki napokig.


Szóval elöször próbáld ki és utána okoskodj!

2017. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kelt tésztánál igen, kevert tésztánál nem feltétlenül.
2017. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#10

Én meg a tiédet, amit olyan valaki készít, aki szerint vaj nélkül nem lehet kuglófot sütni/joghurttal nem lehet kuglófot sütni.

2017. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
És sós süteménynél? Például egy sajtos rúdnál?
2017. febr. 24. 16:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Van olyan sós/sajtos rúd recept is, ahol csak kevés vaj van benne, nagy része ehelyett túró/tejföl/joghurt - nem mind egyszerre, hanem valamelyik.
2017. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi !
2017. febr. 24. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!