Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg tudom a vaj mennyisége...

Tényleg tudom a vaj mennyiséget úgy csökkenteni, hogy kevert vagy kelt tésztánál a vajnak a felét natúr joghurttal csinálom?

Figyelt kérdés
Mármint a receptben van például 20 dkg vaj és akkor 10 dkg vajat és 10 dkg natúr joghurttal csinálom .
2017. febr. 22. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Még mindig nem. Holnap sem, jövő héten sem.
2017. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Valami lesz belőle, az biztos, s az is, hogy nem lesz olyan. Nekem feltűnően hiányozna a zsír, ebben van tapasztalatom, elég sokat kísérleteztem vele. Annyi zsír kell az ételeimbe, amennyi kell, értelmetlen elrontanom őket. Lehet, hogy te másmilyen vagy.
2017. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehet, és nem lesz rosszabb a sütemény.


Az egyetlen "mellékhatás", hogy nem szárad ki olyan hamar, tovább marad friss.

2017. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Természetesen nem.
2017. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Natúr joghurttal nem.


Margarinnal bizonyos értelemben lehet helyettesíteni.

Nehéz kérdés, hogy mennyire lesz hasonló az íze.

2017. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"mennyire lesz hasonló az íze"


Azt akartam írni: "mennyire lesz hasonló ÍGY az íze"

2017. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
A joghurt nem zsiradék, mitől áll össze a tésztád mit gondolsz, a folyadéktól, meg attól a kis vajtól ?
2017. febr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kelt tésztánál lehet, de kevertnél nem. Joghurttal a tejfölt lehet helyettesíteni, de a zsiradékot nem. Más az állaga.
2017. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

Sok éve helyettesítem a kevert tézákban a vaj egy részét natur joghurttal és semmi baj sincs vele, az íze is jó, meg az állaga is.


Aki szerint meg a vaj "tartja össze" a tésztát, az nem árt, ha elöször gondolkodik, mert egyáltalán nem így van. A tésztákat a liszt meg a tojás tartja össze a vajtól legfeljebb valamivel lazább lesz.


Szóvan nem ártana, ha akik itt okoskodnak azok ELÖSZÖR kipróbálnák, amiröl szó van és nem összevissza találgatnának.

2017. febr. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

9


Süteményről beszélünk és nem a csipetkéről meg a nokedliról.

Megnézném a kuglófodat, meg a sajtos rudadat, ami joghurtból, lisztből meg tojásból készül.

2017. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!