Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tudnék spórolni főzés terén?

Hogy tudnék spórolni főzés terén?

Figyelt kérdés

170 ezer forintunk marad ebben a hónapban, ami tudom, hogy jó, de valahogy eddig sose sikerült spórolnunk. Kipróbáltuk már a borítékolós módszert, de májusban betörtek hozzánk és ami maradt az én fizetésemből azt ellopták. Mehettünk kunyerálni. Júniusban vissza kellett adni. Nyáron ott volt a rengeteg program a barátainkkal miközben keményen dolgoztunk, nem gondolkodtunk a spóroláson aztán jött egy 90 ezer forintos mínusz, egy 50 ezer forintos mínusz, a régi ház körül mínusz 25 ezer szóval szépen sorban. Após segítségével múlt hónapban az e havi számláink felét is ki tudtuk fizetni így marad ennyi. Jövő hónapban egy tízessel több marad mert lemegy a maradék tartozás is. Kicsit számolgattam és rájöttem, hogy mi a kajára és cigire költünk a legtöbbet. Párommal megbeszéltük, hogy nem mondd le a dohányzásról, veszünk két nagycsomagos dohányt és amikor ő lusta, akkor én töltök neki egy doboz cigit. Mert néha bizony lusta, mint ma, így amíg engem lehozott anyukámékhoz, hogy velük legyek kicsit, vett egy doboz cigit. És megbeszéltük, hogy egyszerre soknak tűnik, lehet tíz ezer is, de az fixen annyi. Eljárni nem járunk el sehova, főleg, hogy 3 hós kismama vagyok, ebben a hónapban max beiktatunk egy mozit, egy bolhapiacot meg egy zsarnait. Múlt hónapban voltunk ebédelni, így az most kimarad. Nem ez a baj egyébként, egyszer 5 ezer forintot kettőnkre kibír az ember meg ő is megdolgozik érte. Az a baj, hogy naponta járunk az auchanba ami napi 7 ezer forint durván... Mert hirtelen találjuk ki, hogy mit szeretnénk enni. Ma egy kis babgulyás, ma székelykáposzta, holnap megint más...Plusz egy kis gyümilé, egy kg gyümölcs, egy kis csoki, egy kis chips.. és úgy beszéltük, hogy hetente egyszer járunk le, kenyeret pedig, ha kifogy, a közeli büfé-kocsmában veszünk, a hölgy mindig tesz el nekünk.

Arra gondoltam, összeírok egy listát. Eddig itt tartok:

Hétfő: Sajttal töltött csirkemell (770 a Pennybe fél kg az elég nekünk)

Kedd: Rántott párizsi -, hagymakarika -, sajt krumplipürével (180 fél kg párizsi sajtból pedig beruházunk egy kilósra mert szeretjük)

Szerda: Paradicsomleves krumplistésztával (ezt csak nekem, mert imádom) párom vacsira, mire hazaér gombapörit kap (azt ő imádja és a lidlbe 300 ft fél kg csiperke)

Csütörtök: Zöldborsófőzelék tükörtojással (pennyben 300 ft 1 kg)

Péntek: Paradicsomos-baconos fusilli (90 ft a fusilli tészta a pennyben)

Szombat: Pásztortarhonya (200 gos csemege kolbi szintén akciós 500 ft a pennyben, a tarhonya pár százas tétel és a krumpliból most akarunk venni majd 10 kgt ahol olcsón árulják (80/kg)

Vasárnap: Húsleves főtt hússal, főtt krumplival és meggyszósszal.

Kb úgy számolom, jövő hétre 5000 forintot költünk ebédre plusz a reggelire, vacsorára valókkal együtt tízezer ami az eddigi napi*7 ezres tételt jelentősen lecsökkenti ráadásul szerintem ezek változatos kaják. Mit gondoltok?

Jó ez a heti menü, ti jó szájízzel ennétek meg? Gondoltam páromra, tudom, hogy szeret jókat enni, ráadásul volt olyan időszaka, mikor csak akkor evett mikor a barátok adtak neki, nem is a jó falatokat vonom meg tőle. De nyáron sokat ettünk rántott dolgokat, a zöldborsó főzeléket is szereti, a pásztortarhonyát is stb próbáltam az ő szája íze szerint összeállítani és nézni, mi hol olcsó. Plusz szerintem benzinbe sem nagy tétel, mert mikor jövünk hazafelé a városból pennyi is lidl is auchan is útba esik.

Szerintetek ez így mehet jövő hétre? Ti hogy látjátok?

22L


2016. nov. 2. 18:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Ma voltunk vásárolni mert ma jött a fizu 6000 ftot fizettünk 4 napra. Legközelebb csak hétfőn megyünk.
2016. nov. 3. 12:08
 12/12 anonim ***** válasza:

Ilyen ez a Miskolc..


Chilis bab,bolognai,pörkölt (nokedlivel,krumplival,rizzsel,tésztával?), ilyen olyan sülthúsok,rántott hús?,csülkös bableves,káposztás tészta, stbstb?

2016. nov. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!