Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tudnék spórolni főzés terén?

Hogy tudnék spórolni főzés terén?

Figyelt kérdés

170 ezer forintunk marad ebben a hónapban, ami tudom, hogy jó, de valahogy eddig sose sikerült spórolnunk. Kipróbáltuk már a borítékolós módszert, de májusban betörtek hozzánk és ami maradt az én fizetésemből azt ellopták. Mehettünk kunyerálni. Júniusban vissza kellett adni. Nyáron ott volt a rengeteg program a barátainkkal miközben keményen dolgoztunk, nem gondolkodtunk a spóroláson aztán jött egy 90 ezer forintos mínusz, egy 50 ezer forintos mínusz, a régi ház körül mínusz 25 ezer szóval szépen sorban. Após segítségével múlt hónapban az e havi számláink felét is ki tudtuk fizetni így marad ennyi. Jövő hónapban egy tízessel több marad mert lemegy a maradék tartozás is. Kicsit számolgattam és rájöttem, hogy mi a kajára és cigire költünk a legtöbbet. Párommal megbeszéltük, hogy nem mondd le a dohányzásról, veszünk két nagycsomagos dohányt és amikor ő lusta, akkor én töltök neki egy doboz cigit. Mert néha bizony lusta, mint ma, így amíg engem lehozott anyukámékhoz, hogy velük legyek kicsit, vett egy doboz cigit. És megbeszéltük, hogy egyszerre soknak tűnik, lehet tíz ezer is, de az fixen annyi. Eljárni nem járunk el sehova, főleg, hogy 3 hós kismama vagyok, ebben a hónapban max beiktatunk egy mozit, egy bolhapiacot meg egy zsarnait. Múlt hónapban voltunk ebédelni, így az most kimarad. Nem ez a baj egyébként, egyszer 5 ezer forintot kettőnkre kibír az ember meg ő is megdolgozik érte. Az a baj, hogy naponta járunk az auchanba ami napi 7 ezer forint durván... Mert hirtelen találjuk ki, hogy mit szeretnénk enni. Ma egy kis babgulyás, ma székelykáposzta, holnap megint más...Plusz egy kis gyümilé, egy kg gyümölcs, egy kis csoki, egy kis chips.. és úgy beszéltük, hogy hetente egyszer járunk le, kenyeret pedig, ha kifogy, a közeli büfé-kocsmában veszünk, a hölgy mindig tesz el nekünk.

Arra gondoltam, összeírok egy listát. Eddig itt tartok:

Hétfő: Sajttal töltött csirkemell (770 a Pennybe fél kg az elég nekünk)

Kedd: Rántott párizsi -, hagymakarika -, sajt krumplipürével (180 fél kg párizsi sajtból pedig beruházunk egy kilósra mert szeretjük)

Szerda: Paradicsomleves krumplistésztával (ezt csak nekem, mert imádom) párom vacsira, mire hazaér gombapörit kap (azt ő imádja és a lidlbe 300 ft fél kg csiperke)

Csütörtök: Zöldborsófőzelék tükörtojással (pennyben 300 ft 1 kg)

Péntek: Paradicsomos-baconos fusilli (90 ft a fusilli tészta a pennyben)

Szombat: Pásztortarhonya (200 gos csemege kolbi szintén akciós 500 ft a pennyben, a tarhonya pár százas tétel és a krumpliból most akarunk venni majd 10 kgt ahol olcsón árulják (80/kg)

Vasárnap: Húsleves főtt hússal, főtt krumplival és meggyszósszal.

Kb úgy számolom, jövő hétre 5000 forintot költünk ebédre plusz a reggelire, vacsorára valókkal együtt tízezer ami az eddigi napi*7 ezres tételt jelentősen lecsökkenti ráadásul szerintem ezek változatos kaják. Mit gondoltok?

Jó ez a heti menü, ti jó szájízzel ennétek meg? Gondoltam páromra, tudom, hogy szeret jókat enni, ráadásul volt olyan időszaka, mikor csak akkor evett mikor a barátok adtak neki, nem is a jó falatokat vonom meg tőle. De nyáron sokat ettünk rántott dolgokat, a zöldborsó főzeléket is szereti, a pásztortarhonyát is stb próbáltam az ő szája íze szerint összeállítani és nézni, mi hol olcsó. Plusz szerintem benzinbe sem nagy tétel, mert mikor jövünk hazafelé a városból pennyi is lidl is auchan is útba esik.

Szerintetek ez így mehet jövő hétre? Ti hogy látjátok?

22L


2016. nov. 2. 18:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A napi 7 ezreshez annyit tennék hozzá, hogy a szabadnapjainkon vásároltunk kb 2 naponta. És mindig csodálkoztunk, hogy 5 ezer alá miért nem megy.
2016. nov. 2. 18:36
 2/12 anonim ***** válasza:

le kell tenni a cigit, egyből megmarad egy rakás pénz + nem mérgez téged meg a kicsit.


a kaja fontos, a cigi nem!

2016. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mire fel? Párom 34 éves nyomozó, én 22 éves vagyok. Párom sok mindent megélt már, én most tapasztalom. Ez a legjobb kor a gyerekvállaláshoz. A fizetnivalóinkat rendesen fizetjük, párom saját, hitelmentes családi házában lakunk. Az ő meg az én fizetésemből szépen tudjuk fedezni a fizetnivalókat. 22 a rezsi, 25el tartozunk testvérének, 14 az alap telefonszámlánk. 92 ezer forintos különbözetünk lett, mert nyáron sokat voltak használva az elektromos berendezések plusz a fűkasza,fűnyíró,elektromos fűrész (apuja használta) sokat locsoltunk a kertünkben stb. Párom 2 naponta jár 12ni plusz maszekolni. Én is amíg dolgoztam, sokat túlóráztam, sok mindenről lemaradtam, de azért, hogy vele lakjak megérte. A különbözet nem a mi felelőtlenségünk, a régi házról próbálták ránk verni tartozást, amiből végül csak 25 ezret kellett kifizetnünk. Az 50 ezer az szintén egy nagyon régi inviteles fizetnivaló. De minden számlánk minden hónapban ki van fizetve, a kert rendesen be volt kapálva a nyáron, ki van mindig takarítva, meg van mindig főzve, apósom segítségével pedig azért tudtuk kifizetni az ehavi számláink felét mert megkapta a végkielégítését és ideadta előre a 30 ezret azt sem hülyeségre vertük el. Az egy mozitól vagy egy étteremtől pedig szerintem nem vagyunk felelőtlenek. Dolgoztunk, párom most is dolgozik, ennyit megérdemlünk. Cigizni pedig nem cigizik a környezetemben, mindig kint van, olyankor én nem vagyok a közelébe. Nem fogja letenni egyrészt mert nem könnyű másrészt ezen is lehet spórolni harmadrészt pedig gyakorta kimennek a rendőrtársaival szünetben cigizni és ott beszélik meg a munkahelyi dolgokat cigi közben. Ezért nem hiszem, hogy felelőtlen. Nem azért akarok spórolni, mert szegények vagyunk. Ez a 180 ezer azután van, hogy mindent kifizetünk se anyu se apu nem ad bele. Amit az öreg belead az a lakbére. Fiatalkorunk létére megvettünk mindent önerőből ami kellett a lakásba: új hűtő, új sütő, új tévé, új ágy, ki lett festve, most akarunk majd konyhaszekrényt, gyerekszekrényt és hálószobaszekrényt venni tavaszra önerőből. Semmit nem fogadunk el anyuéktól mivel ők velünk ellentétben hitelt is fizetnek. Nem azért akarok spórolni mert nincsen. Azért akarok, hogy a babának majd minél több legyen. Mi a baba jövőjére gondolunk, amit rá kapunk azt mind félre akarjuk neki tenni csak abból akarunk gazdálkodni amit mi megkeresünk kimaszekolunk. Kedves második, gondolkozzál már, mielőtt beleugatsz a dolgokba. Te mennyivel vagy különb? Meséld már el az életed, kedves! Ki van minden számlád fizetve önerőből? Dolgozol rendesen? Túlórázol mindig? Vagy számolod, hogy krumplis tésztát vagy paprikás krumplit hány napra tudsz főzni? Azért írok heti menüt, hogy a megmaradt pénzből is tudjunk gazdálkodni. Továbbá a havi egy moziért, vagy étteremért vagyunk felelőtlenek? B*sza meg az ember jót akar de jön egy unatkozó netező erre lecseszi. Azt kérdeztem, szívesen megennétek e illetve jó e a heti menü de lehurrogjátok az embert. Grat.
2016. nov. 2. 19:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha férjed már ennyi idős, és felelős munkát végez, a problémátokat nektek kell megoldani EGYÜTT ! Ne ismeretlen emberek tanácsára számíts, hanem közös megbeszélésre a jövőtöket illetően.Amúgy az étrendet illetően teljesen jókat írtál, ezzel nincs is gond, csak szerintem a beosztással, a spórolással. Spórolni pedig mindenki másképp tud.Nem hiszem, hogy hasznos válasz lenne számodra, hogy egyetek csirke-farhátat minden nap...

Ja és nem kell felkapni a vizet , a magánéletedet idetárva sokak nem éreznek veled együtt.

2016. nov. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincsenek gondjaink csak leírtam miért nem tudtunk eddig spórolni és miért akarunk most. Nem a szegénység miatt hanem a baba jövője miatt. Amit kispórolunk azt egy számlára szeretnénk félretenni, hogy 18 éves korára legyen saját pénze amiből fedezni tudjuk neki az egyetemtől, kocsitól kezdve akármit. No meg azért gondoltam ilyen ételekre mert még kezdő vagyok és sok mindent elrontok de ezeket már főztem :) és, ha még egy szer nekiugrok talán a többi, bonyolultabb ételt sem fogom elrontani :) meg úgy gondoltam a kaján lehet a legtöbbet spórolni mert rengeteg az a pénz ami pékáruktól elkezdve húsokon át üdítőkig stb elmegy. Te mennyiből oldod meg utolsó a nagybevásárlásokat?
2016. nov. 2. 19:58
 6/12 A kérdező kommentje:
Ebben egyébként keresztlányom a nagyszerű példa, 14 évesen felelősséggel bánik a pénzzel. Amit anyukája ad neki kirándulásra annak a felét félreteszi, nemrég P vett Vnek egy 200 ezer forintos telefont, keresztlányunk azt elkunyizta, de a zsebpénzéből kifizette a régi telefonjának és az újnak a különbözetét és azt mondta, addig nem kér zsebpénzt amíg le nem törleszti. Egyébként már egymillió van a számláján úgy, hogy aprókat elkunyizott, aztán beváltotta papír pénzre a szüleinél :)
2016. nov. 2. 20:01
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom kérdező, könyvet nem akarsz írni??? MI ez a regény??


"Kipróbáltuk már a borítékolós módszert, de májusban betörtek hozzánk és ami maradt az én fizetésemből azt ellopták."

Miért veszitek le a számlátokról azt, amit nem kell? A legegyszerűbb úgy spórolni, ha kártyával fizettek ott ahol lehet, és felírjátok, valamint kevés készpénzt tartotok magatoknál. Így nem szórjátok el szirszarokra, és a betörő sem viszi el...



" Az a baj, hogy naponta járunk az auchanba ami napi 7 ezer forint durván... Mert hirtelen találjuk ki, hogy mit szeretnénk enni."

NAPI HÉTEZER??????? TE viccelsz??? Ha normálisan, hetente vagy max. heti 2x járnátok bevásárolni, akkor HETI 15.000-ből kijönnétek


Készíts heti menütervet, amibe a gyümölcs (SZEZONT figyelembe véve), nassolnivaló is beletartozik, aztán írd fel a hozzávalókat, és az egy hétre való bevásárlólistát, és azzal menj.


"Kb úgy számolom, jövő hétre 5000 forintot költünk ebédre plusz a reggelire, vacsorára valókkal együtt tízezer ami az eddigi napi*7 ezres tételt jelentősen lecsökkenti ráadásul szerintem ezek változatos kaják. Mit gondoltok?"


Egyáltalán nem változatos ételek, de valóban olcsóak. MAga a menü nagyon rossz, zsíros, szénhidrátos, kevés benne a rost, vitamin, ásványi anyag, sőt a fehérje is. Ellenben hemzseg rossz minőségű alapanyagoktól pl. párizsi, rántás, mirelit hagymakarika, gagyi gyorsérlelt zsírtrappista, fehér tészta, olcsó mócsingosz kolbász...tartósítószerek, gyorsan felszívódó szénhidrát, ipari szemét, darálék-szeméthús színhús helyett


Ami jó a menüben az a csirkemell, a zöldborsófőzelék tükörtojás és a húsleves,esetleg a gombapörkölt ha nem nokedlivel hanem rizzsel kínáljátok még nem olyan vészes.


Különösen nulla felé tendál a rántott cuccok, krumplistészta, paradicsomos tészta, tarhonya, kolbi krumli krumplival tápértéke.


Sehol hal, teljes kiőrlésű tészta, rizs, gabonák, lencse,saláta, zöldségek, gyümölcsök, olajos magvak, semmi - csak sajt,rántott szar, fehér tészta, krumpli...

2016. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hú elgondolkodtattál. Tőkehalat akartam venni mert az mindig 1000 ft/kg körül mozog lehet át is írom a listát a csirkemellen, a húslevesen és a gombapörin kívül. Sőt eszembe se jutott rizzsel tálalni a gombapörit, párom kenyérrel szereti. Adtál egy kis plusz melót :)
2016. nov. 2. 20:40
 9/12 A kérdező kommentje:

Hétfő: Sajttal töltött csirkemell

Kedd: Borsófőzelék tükörtojással

Szerda: Zöldséges csirkenyárs mozzarellás-olívabogyós salátával

Csütörtök: Paradicsomleves, krumplis tészta (ezer éve nem ettem) páromnak gombapöri rizzsel :)

Péntek: Nikujoga (ez egy sertéshúsos zöldséges-krumplis étel)

Szombat: Kelkáposzta főzelék (de csak mert 170 a kelkáposzta)

Vasárnap: Húsleves főtt hússal, meggyszósszal

Ez már jobb? :)

2016. nov. 2. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért ne vedd komolyan a 69-es kiosztását, aki vegetáriánus, de minden normál étkezésbe belekotyog, és leszól mindenkit, aki másképp étkezik, mint ő.

Jó a második menűsorod is, és előbb utóbb majd belejössz a háztartásvezetésbe.Nézegesd az akciós szórólapokat, azokból írjál össze, ami nektek szükséges egy hétre, és ahhoz igazítva készíts heti menüt.

Alapkészlet mindig legyen otthon az alapvető élelmiszerekből, fűszerekből... stb, amiket havi bevásárlásnál tölts fel újra, amennyiben szükséges. tisztálkodó, tisztítószereket is meg lehet egy hónapra venni.

Kétnaponta esetleg a friss gyümölcsöt, zöldségeket, pékárut tejterméket vegyétek meg.

Hússal, liszttel, cukorral is lehet egészséges életet élni, de mindenben a mérték az érték, és a változatos étrend.

Menni fog hidd el, csak adj magadnak időt.

2016. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!