Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehet spórolni a kaján?

Hogy lehet spórolni a kaján?

Figyelt kérdés
Hétvégén szoktunk elmenni bevásárolni, heti menüt írok.Hétköznap max kenyeret veszek 2-3x vagy sütök otthon.Heti bevásárlások alkalmával 10-12 ezer között költünk(wc papír is benne van pl)+mondjuk heti 1000FT még elmegy.2en élünk párommal, ő nehéz fizikia munkát végez.Naponta mást főzök amit meg is eszünk, elvinni nem tud belőle így felvágottat meg kenyeret eszik a munkában.Húst heti 1-2x eszünk.Hogy tudnék még spórolni a kaján?

2013. nov. 4. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Pl. wc papíról elég az egyrétegű, jelentős az árkülönbség.

Amúgy meg szerintem semmit, ez a heti 10-12 teljesen reális.

2013. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is reális . Örülnék,ha mi is ennyit költenénk :D Nálunk sajna nem nagyon jön össze a spórolás sehogy...Bár nálunk szinte mindennap húsos étel van,párom elég válogatós :/ Szerintem pl, wc papírból pont nem éri meg megvenni az olcsót. Mi is annyi olcsóbbat kipróbáltunk,de sokkal hamarabb elfogy,és undorító hogy csomót le kell tekerni a papírból,hogy érjen valamit ....
2013. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

nem sok a heti 10-12 ezer ft .

a heti menű terv az jó ötlet :

A húsos ételeket próbáld meg tartalmasan főzni 2 napra .

Piacon nézelödj ,ott mindig lehet alkudni ,föleg ha zöldség áruról van szó du érdemes menni ,lehet ,hogy nem olyan szépek mint de ,de ettöl még felhasználhatoak :

2013. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A húsos kajáknál csak néha van simán csak sült hús és köret. Inkább egytálételbe rakom, pl. chilis bab. Egy jó piacon van jó zöldség és ott olcsóbb, mint a boltba. Figyeld az akciókat, tartós élelmiszerből vásárolj be akciósan. Ne menj éhesen vásárolni, mert akkor mindenféle felesleges dolgot megveszel. Csak a listán szereplőket vedd meg.
2013. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom van e fagyasztótok ha ígen érdemes nézni ,a boltokban lévő hús akciókat: és ha valami olyan van bespájzolni belőle . Elosztani adagokra : Aztán elővenni :

Tényleg érdemes lenne 2 napra úgy főznöd ha tud a férjed vinni a munkahelyére és van melegitési lehetőség ,vagy azt is megnézhetitek ,hogy ahol dolgozik ha van üzemi konyha mennyi a menü : azt tudom ,hogy ahol kemény fizakai munkát végeznek ,és van konyha a fizikai ígényekhez tervezik a menüt : lehet ,hogy te is tudnál a meló helyeden enni :

Igazábol mi évek óta azt csináljuk ,hogy a kaja jegyünket nem költjük el most már Erzsébet utalvány ,hogy félre teszük egész évben és januárban nagy bevásárlást csinálunk megfelezve száraz árura és húsra : igaz nekünk nagy fagyasztónk van ,de az így összegyüjtött 120000ft költjük el . és havi szinten 10-15 ft a többi ,ami elmegy : wc papir ,tisztó szer ,kenyér ,tisztálokodás ,zöldség és felvágott ..

2013. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dev dam ***** válasza:
62%
Úgy hogy kevesebbet esztek. de szerintem a fizetés a kevés ez itt a baj a jó K anyukat.
2013. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Wc papírból egyrétegű olcsó 189FT/8guriga veszünk.

Piacon veszem általában a zöldségeket, gyümiket , sokszor húsokat is.

Párom vállalkozónál dolgozik, nincs ebéd lehetőség, de van mikró és hűtő is, néha szokott is vinni főtt kaját

, de sokszor külső munkán vannak oda meg nem nagyon tud rendes ebédet vinni.

Mélyhűtőnk van egy kisebb, 3 rekeszes, vannak benne gyümik, zöldségek, kevés hús.Télire raktam el sok lekvárt, olcsón vett, meg ingyen gyümikből.

Megpróbálok akkor 2 napra főzni, úgy egyszerűbb kitalálni is, párom is tudna vinni.

Saját lakásra gyüjtünk, most végignézem hol tudnánk még spórolni.

Köszönöm a tanácsokat!

2013. nov. 4. 13:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt én is észervettem, hogy ha éhesen megyünk több minden landol a kosárban sajnos.Listát is szoktam mindíg írni, párom szeret a listától eltérni és akkor ez-amaz még jön velünk, pedig nem kéne.
2013. nov. 4. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Most annyira olcsó a karfiol, hogy szinte "utána vágják" a vevőnek, vásárolj be belőle, szedd rózsákra, mosd meg, fagyaszd le adagonként.

Ha nemcsak levesnek akarod, hanem rántva is, akkor először lobogó sós vízben egy pillanatra forrald meg. Panírozd be őket, és lehetőleg fémtálcára egymás mellé rakva tedd a fagyóba, míg alaposan kifagynak. Utána már tudod úgy zacsiba rakni, hogy nem fognak a panír mellett összeragadni. Amikor majd egy-egy adagot (!) kiveszel sütni, rögtön úgy fagyosan rakd a felmelegített zsírba/olajba, tökéletes lesz, és perceken belül kész lesz a vacsitok!


Másrészt:

a karfiol-pörköl, ahogyan én szoktam: karikára szelt répával-gyökérrel együtt felteszem főni pont úgy, mint a pörköltet. Amikor félfövésben van, akkor kevéske tejfölbe egy kis lisztet símára kavarok, ezzel besűrítem. Apróra szaggatott nokedlivel, vagy főtt rizzsel tálalom. Ízre hasonló lesz, mint a gomba-pörkölt!

2013. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha kulonosen jo akcio van,erdemes feltankolni a nehezebb idokre. Fozz tartalmas eteleket, akar nagyobb tetelben. Babos,kaposztas,krumplis,rizses es tesztas etelek laktatoak hus nelkul is, de nem feltetlen a hus a draga.

Egyebkent pedig igy is nagyon ugyesek vagytok a sporolasban, idonkent pedig engedd meg a parodnak,hogy elcsabuljon:)

2013. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!