Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vallják sokan, hogy a...

Miért vallják sokan, hogy a kaján lehet a legtöbbet spórolni?

Figyelt kérdés
Szerintem egészség szempontjából a legfontosabb, hogy az ember minőségi ételt vegyen és változatosan étkezzen. Nem is tudom hogy lehet egyáltalán spórolni ezen? Szerintem egy csomó más dolog van, amit kevésbé fontos megvásárolni, vagy kevésbé fontos a jó minősége, mint az amit a belünkbe rakunk. (Elnézést, nem tudtam milyen kategóriába írja, mert az egészségtől a pénzügyekig több helyre való.)
2011. nov. 17. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mer nem mindegy, hogy minden este rántott húst eszel kaviárral és eredeti fracia pezssgővel. Vagy megfőz anyud egy lábas paprikás krumplit hétfőn és még szombat este is az a vacsora.


Sokan nem tudják megvenni a legalapvetőbb élelmiszereket sem. Nem fognak tudni változatosan étkezni meg egészséges vackokat venni!

2011. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan rendelnek minden nap ételt, sokan ülnek be valamilyen gyorsétterembe. Szerintem leginkább rájuk vonatkozik a megállapítás.
2011. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi máson tudnál spórolni? A víz kell, a fűtés kell, a gáz kell, a lakhatási díj kell, a bérlet kell.
2011. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antimod ***** válasza:
100%
Az egészséges étel nem mindig drágább. Sőt! Ha csak feleannyi húst eszik valaki, amit zöldséggel pótol, már megspórolt némi pénzt!
2011. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is arról van szó, hogy az egészséges, minőségi ételt megveheted készen pl. kajáldában, vagy megfőzheted otthon. Semmivel sem rosszabb a hazai (sőt), viszont feleannyiból kijön.
2011. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, amit 13:05 írt. Mi is főzünk minden nap, tehát nem rendelünk és nem iszunk drága pezsgőt, de változatosan főzünk. Nem is a rezsire gondoltam, persze, azon nem lehet spórolni, de látom, hogy néha az emberek megvásárolnak drága fölösleges cuccokat, vagy a legújabb fajta telefonjuk van, közben a legsz@rabb, legolcsóbb felvágottat veszik meg a boltban. Sajnos most egy közeli családtagom jutott eszembe, hogy ők is megvesznek minden drága kütyüt, közben meg nagyon szegényesen főznek, ráadásul keveset, ami a férfi embernek nem elég. Szóval ilyen dolgokra gondolok.
2011. nov. 17. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert van egy szint, amikor már tényleg csak a kaján lehet spórolni. Sajnos mi nagyon rosszul állunk anyagilag, és máson nem tudunk ennyit spórolni. Régebben kb. 50 ezerből volt meg a havi kajánk, sült hús, pörkölt, főzelék, felvágott, ilyesmi. Most ezt csökkentettük kb. 15-20 ezerre. Dödölle, káposztaleves, rakott káposzta hús nélkül, zsíros kenyér és hasonlók. Máshonnan azt a 30 ezret nem tudtuk volna lespórolni. Az össz rezsink ennyi, de vizet használni, fűteni kell, azon max. 5-10 ezret lehetne visszafogni.
2011. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ok. Ezeket majd elmesélem a férjemnek amiket írtatok, mert Ő úgy érzi rosszul élünk, ami részben igaz is, mert nehezen bírjuk magunkat kigazdálkodni, sokat dolgozunk és időset gondozunk, de én úgy hiszem, hogy az átlagnál jobbakat eszünk.
2011. nov. 17. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz spórolni hogy nem rendelsz kaját, nem a mekiben eszel, hanem te főzöl.
2011. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!