Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ragadt a tésztára a...

Miért ragadt a tésztára a zsírpapír?

Figyelt kérdés

Dobos tortát csináltam, 6 piskóta lapból. A recept szerint 6 tojás /fehérje külön felverve/ 12 dkg porcukor, 12 dkg liszt és 3 dkg olvasztott vaj. A első lapnál még elfelejtettem bele tenni a vajat, az nem is ragadt a papírhoz, de a többi mind. Volt olyan amit nem is tudtam levenni /kukába került/.

Mit csináltam rosszul?


2010. ápr. 26. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna a kukába dobnod a tésztát. Ha a papírt kicsit benedvesíted,akkor símán letudod húzni a tésztáról.
2010. ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem zsírpapírt, hanem sütőpapírt kell használni... nem ugyanaz! nem ez lehetett a baj?
2010. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.,Próbáltam benedvesítést is , úgy sem ment.


2.,Igazad van, de sütőpapír volt./rosszul írtam/ Bocs.

2010. ápr. 27. 00:15
 4/8 anonim ***** válasza:
a dobos lapokat nem sutopappirra kell kenni hanem zsirozott lisztezett tepsire kell kikenni es sutes utan azonnal alavagni egy kenokessel. igy nem ragad oda ha mindent jol csinalsz.
2010. ápr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó szilikonos sütőpapírokat lehet kapni!Próbáld ki,megéri!
2010. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer vettem egy tesco-s sütőpapírt, amihez minden sütim odaragadt. Mindkét felével kisérleteztem, de hiába. Egyszerűen vacak volt, alkalmatlan sütéshez. Szóval az sem mindegy, milyet veszel.
2010. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ragadt hozzá, mert sz*r sütőpapírt vettél. Egy jó minőségű szilikonoshoz sosem ragad oda. Pl. Alufix, vagy Dr.Oetker nagyon jó fajta, megéri pár Ft-al többet kiadni rá.
2010. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a tescos sütőpapír vállt be. nem vagyok oda a saját márkás termékekért, de ezt tényleg tudom ajánlani!
2010. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!