Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készül a darás tésztára...

Hogyan készül a darás tésztára a dara?

Figyelt kérdés
Mennyi vízzel kell felönteni?Akárhányszor csinálok a dara mindig összeáll kis csomókba:(
2011. szept. 23. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lepirítod kevés olajon, és 1,5-2 -szeres mennyiségű forró vízzel felöntöd. Gyorsan készre párolódik.

Egy tipp, ha édesen szereted: A cukrot (porcukrot) még akkor keverd a darába, amikor forró. Így kicsit folyékonyabb lesz, könnyebb összekeverni a tésztával.

2011. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Olajon, vagy más zsiradékon picit megpirítod, majd felöntöd vízzel. Elég sok vizet elbír. 10 dkg darához, 1-2 dl víz mehet simán. Aztán felöntés után még kevergesd, így a kis csomók elmorzsálódnak.
2011. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ezzel én is olyan sokáig szenvedtem de sikerült.

szóval én jól megpirítottam 1pohár darát és ráöntöttem fél pohár hideg vizet megkevertem lefedtem és hagytam 3percig és kész. tökéletes lett.ja és tefálos edényem volt tartotta a meleget.

de a dupla víz meg hogy forró hát nekem mindig darakása lett.

2011. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!