Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak 1 egész csirkébő...

Mit csináljak 1 egész csirkéből? Ötletek?

Figyelt kérdés

Anyósomtól kaptam egy egész csirkét. De jelenleg semmi nem jut az eszembe.. A héten volt már pörkölt cukkinifőzelékkel, azt nem akarok már csinálni. Leves szilvakrémleves lesz (muszáj már megcsináljam, mert 1 hete vettem a szilvát és lassan tönkremegy)

Mindenkinek jár a zöld kéz a válaszért!


2014. aug. 29. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most az van december óta :) De előtte végig a régi igazi nagyikorabeli gázsütőm volt amin aztán se hőfok se rendes számok és mindig átsült,hálás jószág a csirke. Egyszerű mondom ahány kiló annyi ideig sütöd,vagy ha gőzöd sincs hány kiló és nincs konyhai mérleg se (régi jó albérletek nálam) akkor egyszerűen saccperkábé egy nagyobb jószág is, 2 és fél óra alatt tuti nem marad véres sehol.
2014. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
de alufóliával le kell takarnom, nem?
2014. aug. 29. 13:39
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kell letakarni, itt a só mint kémiai folyamat a lényeg mit kezd a csirkével hogy megőrizze szaftosságát,volt róla egy cikk de nem találom. És durva szemű sót vegyél ne a sima asztali sót.
2014. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én beteszem egy sütőtasakba, abban sütöm. Régebb beletettem egy tepsibe, és lefedtem alufóliával. A végén levettem, és még sütöttem egy kicsit anélkül. De tasakban egyszerűbb. Nálam kb. egy óra, ameddig így a másfél kilós csirke megsül. Gázsütőm van.


Sóágyon még nem sütöttem, de ki fogom próbálni.


Egyszer láttam, hogy a barátnőm úgy sütötte, hogy megtöltött egy sörösüveget vízzel, ráhúzta a csirkét, és úgy állította be a sütőbe. Függőlegesen. Egy tepsibe persze, hogy felfogja a lecsorgó zsiradékot.


Kicsit furán nézett ki a pipi, amíg sült, de gyönyörű piros, és nagyon finom lett.

2014. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!