Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan készíti a vadast?

Ki hogyan készíti a vadast?

Figyelt kérdés
Elejétől a végéig minden megoldás érdekel.

2014. máj. 20. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Útálom és ki nem állhatom. Sosem csinálom. Nálunk senki nem szereti.
2014. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kössz, hogy közreadtad, nagyon hasznos volt...
2014. máj. 20. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyimtól tanultam . ez az ő receptje.Annyi ,hogy nekem ízre így finom. de lehet ,hhogy neked több mustár ,vagy bármi más kell hozzá ,hogy a számodra megfelelő ízt kapd. Az is elfordulhat ,hogy a hús később fől meg mint a zöldség. Ilyenkor a húson hagyok még annyi levet ami a főzéshez kell. addig elkészítem a mártást.

Zöldséges Vadas


Marhahúsból vagy vadhúsból készítjük.

Hozzávalók:

1,5kg hús

5db közepes sárgarépa

3db fehérrépa

Só, egész bors, babérlevél, liszt, tejföl, cukor, mustár, zsiradék.

A felszeletelt húst sózzuk, borsozzuk, lisztbe mártjuk: A forró zsiradékon mindkét oldalát a húsnak megpirítjuk. A húst félretesszük, egy tálra.

A visszamaradt zsiradékon 3 evőkanál cukrot karammelizálunk. a cukornak sötét színűnek kell lennie, de ne égjen meg, mert akkor keserű lesz a mártás.

A karamelizált cukorra teszünk 1,5 evő kanál mustárt. Gyorsan elkeverjük, majd a megtisztított zöldséget átforgatjuk a 1-2 percig pirítjuk. Hozzá rakjuk a húst, majd babérlevelet, egész borsszemeket felengedjük annyi folyadékkal, ami ellepi a húst:

Amikor a zöldségek, és a hús is megpuhult : A zöldségeket kivesszük az edényből a a főző lével együtt turmixszoljuk . a mártást meg kóstoljuk, ha kell, még ízesítjük 2evő kanál tejfölt keverünk bele.( én már úgy csinálom ,hogy 1 evőkanál 30% tejszín ,és 1 evőkanál tejföl):

A kész mártásba beletesszük húsokat, és összeforraljuk.

Zsemlegombóccal táljuk.

Zsemlegombóc

Személyenként 12 dkg liszt,

Személyenként 1 zsömle,

20-25 dkg lisztenként 1 tojás,

Személyenként kb. 1 dl víz,

Só.

Fölkockáztam a zsömléket és kevés olajon megpirítottam. Tettem föl egy nagy fazékban vizet forrni sóval és egy kevés olajjal. Amíg a főzővíz melegedett, egy tálba lisztet tettem, kissé sóztam és hozzáadtam a megpirított zsömlekockákat is. Tojást ütöttem bele és annyi vízzel, amennyivel normálé nokedli tésztát kaptam, kikevertem. Ugyanúgy, mint a nokedlit, nem simára csak úgy csomósra, csak annyira hogy a tojás elkeveredjen a tésztában. Amint a víz felforrt, bele is szaggattam a gombócokat. Körülbelül 9-10 perc fő lés kell neki, hogy a közepe se maradjon nyers.

2014. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a részletes és érthető leírásodat.

Akkor nem is szükséges pácolni a húst ?

2014. máj. 20. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:

A marhát nem a vadat szoktam ( a vad nálunk vagy szarvas vagy vaddisznó hús szokott lenni)

Vad pác.

Hozzávalók:

2 szál sárgarépa,

2 szál fehérrépa,

1 fej hagyma,

2 liter víz,

10 szem bors,

2 babérlevél,

1 tk só,

1 tk cukor,

1 ek ecet.


A sárga-, és fehérrépát a felkarikázott hagymával együtt az olajon megpárolom, az összes hozzávalót beleteszem a vízbe és felforralom.Ha kihült a pác akkor teszem bele a húst: minimum 1 éjszakára max 3-4 napra. a páclevet kidobom. Nem használom fel.

2014. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
kedves kerdezo, a receptet majd leirjak (en most kapasbol nem tudom) csak annyit fuznek hozza, hogy az en anyukam a szoszba az íz kedvéért tett egy kis mustárt és karamellizált cukrot , felöntötte kis vizzel és abból kb egy decit tett bele, nagyon imádtam benne, alig észrevehető csak finomabb lesz, de persze ahány ház , annyi szokás :)
2014. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :=)
2014. máj. 20. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!