Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van itt olyan, aki rendszerese...

Van itt olyan, aki rendszeresen maga készíti el a pékárukat, és venni egyáltalán nem szokott?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
a szomszédom pék volt de már nyugdíjas, ő maga készíti el a dolgait, kemencéje is van de sütője is amibe egy kisebb kenyér befér meg néhány kakaós csiga, meg zsömle amit elszokott készíteni magának. A fia viszi a pékséget legtöbbször onnan kapja a pékárúját, tehát mondta is hogy 23 éves kora óta egyetlen egyszer volt amikor ő vett kenyeret, akkor is csak azért mert beteg volt. De még a mai napig is magának csinálja meg, 2-3 naponta süt és az neki elég is, még sokszor nekünk is ad át 1-2 dolgot. De van amikor bemegy a fia pékségébe és ott süti ki a sütiket amiket karácsonyra csinál vagy kisebb ünnepekre, meg volt amikor nálunk nem volt gáz és tőle akartam kölcsönkérni egy palackot, mert igaz hogy vezetékes gáz van náluk, de van néhány palackja is mert a nyári konyhájában a sütője azzal megy, és kértem kölcsön, erre mondta hogy hagyjam vigyem át amit sütni akarok és befűtötte a kemencéjét az ő kenyere meg a mi pogácsánk olyan jól megsült hogy olyat az életbe nem fogunk többet csinálni a párommal. Persze ha szólunk időbe a szomszédnak bármit kisüt nekünk, ha kell meg is csinálja.
2013. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mostanában kezdtem el kenyeret sütni,de ez így is fog maradni,mert isteni nagyon :) a bolti nagyon messze áll ettől . Illetve kakaóscsigát ,sajtosrudat is itthon szoktam csinálni . Másra nagyon nem vágyunk,de ha igen inkább megcsinálom itthon,mert sokkal finomabb. Most majd pizzás csigát szeretnék valamelyik nap csinálni :)
2013. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi csak néha. De a bolti kenyér a közelében sincs a friss, itthon sütötthöz képest. Még simán, magában is ízletes.
2013. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most kacérkodok a gondolattal... találtam egy oldalt, ahol egy csajszi osztja meg a saját receptjeit. Fantasztikus, amiket művel... egy-két dolgot próbáltam ki eddig, mindig teljes siker! :)


[link]

2013. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Főleg hétvégén szoktam amit eddig csináltam:

kenyér cipó, fokhagymás kenyér, krumplis kenyér, magos kenyér, hosszú bagett ilyen szezámmagal

rétes-igaz ez lapból, túrós, almás, meggyes-mákos, mákos, mákos-cseresznyés-rumos, túrós-citromos-fahéjas

kalács-diós, mákos, különféle lekváros, tetején őrölt mandula vagy mogyoró

narancsos kuglóf, sima kuglóg cukorral leöntve

pizzás rúd és csiga, pizza, kakaós csiga, lekváros csiga és bukta, túrós-mazsolás táska, hájas süti, répatorta

zsemle, kifli

2013. okt. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vettunk ugyan kenyersuto es pekarusuto gepeket,de nem nagyon hasznaljuk,par kiveteltol eltekintve. Sajnos nagyon jo pekseg van a kozelunkben, mindig meleg, friss pekarukkal es oriasi kinalattal. Raadasul rendelesre is keszitenek barmit,igy egyszerubb oda elsetalni,mint nekiallni otthon:)
2013. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szüleim soha nem vesznek kenyeret, mindig maguk sütik. Nem kenyérsütőgéppel, hanem sütőben. Gépben is próbáltuk, de az valahogy nem az igazi.

Igazi szép, nagy kenyereket kreálnak, kb. ehhez hasonlókat:

[link]

Én túl lusta vagyok hozzá, meg a sütőm sem az igazi.

2013. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!