Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Frankfurti leves pirospaprika...

Frankfurti leves pirospaprika nélkül?

Figyelt kérdés
Apukám nem rakott bele pirospaprikát.Hogy képes valaki így megenni ezt a levest? Borzadály.Más is így csinálja?
2013. nov. 14. 18:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
De jó eccer egy normális, hozzáértő ember véleményét is olvasni! Asszem ezé még kapsz!
2013. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"(Csak hogy tisztába tegyük, a frankfurti levesbe, mindenféle netes agyament recepttel ellentétben, természetesen NEM KELL paprika, mint ahogy burgonya sem!!!) "


Végre valaki egyetért velem, ugyan én csak "háziszakács" vagyok, de a régi vendéglátós szakácskönyvemben sincs túlkomplikálva a Frankfurti leves:

- kelkáposzta, virsli, fokhagyma, majoranna, tejföl, köménymag, só.

Minden mástól már nem Frankfurti, hanem akármilyen levesről beszélhetünk!

2013. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9-10: jogos, de ha megnézzük, hogy az éttermek mit tálalnak pl. Carbonara spagetti néven, akkor látjuk, hogy ez egy elterjedt jelenség, hogy valami teljesen átalakított kajának megtartják a nevét..de egyetértek, hogy ilyenkor jobb lenne legalább módosítani a nevét, hogy ne keveredjenek az emberek fejében a dolgok. :)
2013. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Eletemben nem lattam meg pirospaprikaval frankfurti levest. Se anno a menzan,se otthon nem ugy keszult. Bar en nem szeretem egyatalan,pirospaprikaval elkepzelni sem tudom.:)
2013. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 doboszoli ***** válasza:
53%

Meghajlok a szakmai érvek előtt, de mint a kedves szakács válaszoló is írja, "itt ez a szokás". Valahol itt van a derék házőrző elhantolva...

Kicsit talán a kérdező is túldramatizálja a dolgot a "malackajával", de ha ő pirosan szereti, lelke rajta.

Töredelmesen bevallom, jómagam is teszek bele egy PICI paprikát, de csak a színe miatt, ami nem azonos a "jó zsíros, hagymás rántással".

2013. nov. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

...narancs-sárgás színű.... amit írsz attól lesz, hogy valószínű nem virslit, hanem valami kis füstölt kolbászt raktak bele, és abból főtt ki valamennyi paprika!


Persze ettől kezdve már arról is lehetne beszélni, hogy az a leves frankfurti-e, vagy csak kolbászos kelkáposzta leves, de ma már annyi mindent másként sütnek-főznek, mint az eredeti recept, csak a neve a régi, hogy szerintem ezen már kár is vitázni.

2013. nov. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

nekem tökmindegy,hogy mi az eredeti recept,tökmindegy,hány embert etettek ezzel a verzióval,és tökmindegy,hogy frankfurti levesnek hívják e vagy sem,a pirospaprika egy FŰSZER,ezáltal ha kihagyják belőle,nem csak a színe lesz más,hanem az íze is.Nemtom feltűnt-e.


És igen,válogatós vagyok,nagyon is.Pont ezért nem érem be sza@rral.Ezzel probléma ? Nincs.

Köszönönöm a válaszokat.

2013. nov. 15. 08:16
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

De bunkó vagy, kérdező! A szüleid megnevelhetnének kicsit, ha eddig nem tették.

Attól, hogy te paprikával szereted a levest, még nem sz*r amit mások esznek. Értelmi szint nulla! Gratulálok!

2013. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 doboszoli ***** válasza:
100%

Hm!

A 18-as kommentelő válasza is minimum elgondolkodtató, sőt inkább megszívlelendő.

2013. nov. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!