Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Frankfurti leves pirospaprika...

Frankfurti leves pirospaprika nélkül?

Figyelt kérdés
Apukám nem rakott bele pirospaprikát.Hogy képes valaki így megenni ezt a levest? Borzadály.Más is így csinálja?
2013. nov. 14. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Ma pont azt ettem,igaz prisopaprikával..meg minden egyébbel :)
2013. nov. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Én alapból nem tudnám megenni a frankfurti levest, csak az éhhalál szélén. :D
2013. nov. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én se teszek bele... Sőt, bevallom, eddig nem is hallottam senkitől, hogy pirospaprikával készítené.
2013. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
google-találatoknál 10ből 9 esetben van benne pirospaprika vagy legalábbis valami,amitől nem sima leves színű,hanem narancssárgásabb...
2013. nov. 14. 18:48
 5/19 A kérdező kommentje:
mindegy..szerintem így "szín" nélkül kb mint a malackaja.
2013. nov. 14. 18:49
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez a magyaros frankfurti leves, amibe paprika is kell?
2013. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell bele feltétlenül pirospaprika. Több leves is van, amit lehet paprikával vagy anélkül készíteni.

Paprika nélkül sem malackaja, csak te vagy válogatós.

2013. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Magyar ember a zöldborsó, meg karfiollevest is berántja jó vastag hagymás-paprikás rántással, mert úgy szép! :-DDD


A csirágkrémleves is jobb úgy! :-D

2013. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 20 éve főzök ipari mennyiségben, több millió embert megetettem már, (igen, paprika nélküli frankfurti levessel is) és csak a mostani, legutóbbi munkahelyemen, pár hónapja főzöm úgy (itt ez a szokás) a frankfurti levest, hogy teszek bele paprikát. Szégyen szemre.


Sajnálatos módon az új szakácsgenerációt is erre a begyepesedett, szemellenzős paprikázós őrületre tanítják.


(Csak hogy tisztába tegyük, a frankfurti levesbe, mindenféle netes agyament recepttel ellentétben, természetesen NEM KELL paprika, mint ahogy burgonya sem!!!)


Sajnos az átlag magyar ember gasztronómiai kultúrája a bányászbéka seggét is alulról csókolja, ami nem rántott, meg nem paprikás, az nem is étel.

Elég általános ez a dolog, beszűkült látásmód, idegenkedés minden újtól, minden, ami eltér a megszokottól, csakis moslék lehet, amiben van valami érdekesebb fűszer, az ehetetlen, stb...


Kiábrándító ez a betokosodott ízlés, az pedig még jobban, hogy mint ha visszafelé mennénk az időben!

2013. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, ha szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor bizony ezt a burgonyás - paprikás verziót nem is lehetne frankfurti levesnek hívni!

Ez ugyanis egy standard étel, nem egy jött-ment légből kapott fantázia kaja.

Nem lehet csak úgy önkényesen megváltoztatni az eredeti receptjét!

Szóval biztos finom úgy is , paprikával, meg burgonyával, (erről ugyan nem esett szó, de a burgonya is gyakori hiba)

csak épp nem lehet(ne) frankfurti levesnek hívni, mert nem az.

2013. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!