Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány éves korotokban tanultato...

Hány éves korotokban tanultatok meg főzni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 17:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

14 éves koromtól tanultam, ma már nem okoz gondot.

18/L

2013. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Húú hát már 4-5 évesen segítettem a nagyimnak . de persze akkor még csak mosd meg ,ezt ,vagy így öntsd ez vagy azt . aztán mindig elmondta ,hogy mit miért csinálunk . 10 éves voltam amikor az első paprikás krumplimat egyedül csináltam . Persze nem olyan volt mint a nagyié . inkább húsleves volt vagy lett volna ha nem krumpliból készül . De mindenki megette és megdicsértek : Ha akkor ott megaláznak szídnak . biztos elvették volna a kedvemet a konyhától . hálás vagyok ,hogy nem tették . nagyon szeretek főzni..

35/N

2013. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Gyémántlány ***** válasza:
83%
Hat-nyolc évesen már sokat segítettem a szüleimnek a főzésben, kilenc-tíz évesen már egy zacskós levest teljesen önállóan meg tudtam csinálni, tizenegy évesen tanultam a legtöbbet, akkor már egy zöldséglevest, és egy tejbegrízt is meg tudtam csinálni. Természetesen ezek csak példák, azért az egyszerűbb ételek már mentek. (rántotta, paprikás tojás, kókuszgolyó) Szerintem senkitől sem elvárható, hogy annyi idősen már főzzön, mint ahány évesen én főztem, de engem nagyon érdekelt és nagyon szerettem, ezért csináltam! :))
2013. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
14 éves kormtól sütni aztán olyan 20-on évesen főzni.18 évesen még semmit!! nem tudtam megfőzni max rántottát.Mára (26)mindent megtudok főzni amit mondanak.
2013. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

9 éves koromban, de tényleg addigra már kukta voltam, ha akartam, ha nem. mint a legnagyobb leánygyerek be voltam fogva rendesen. krumpli, zöldségpucolás, mosogatás-törölgetés. persze, akkor kemény idők voltak, muszáj volt, nem tiszta szívből tettem...

volt sok érdekes eset, volt, hogy ki is kaptam miatta, vagy valamilyen büntetés várt rám.

pl egy eset a sok közül.nyár volt, anyukám dolgozott. (sajnos akkor már nagyim meghalt ) fejtettbablevest kellett főznöm. reggel meg is főztem, berántottam, csak a csipetke volt hátra. gondoltam azt majd, mielőtt anyu hazaér gyorsan belefőzöm. közben kimentünk a tesóimmal a strandra. aztán rohanás haza, a bablevest felforraltam a kész csipetkét meg belezúdítottam és vártam, hogy majd nemsokára megfő.

persze azt már elfelejtettem, hogy azonnal meg kellene keverni, meg közben is, így egy hatalmas gombóccá állt össze.

hát anyukám, amikor kezdte kimerni, szépen nekem odatette a csipetkegombócot, hogy "edd meg, amit főztél"...

Végül nem kellett megennem, de soha nem tudom elfelejteni.

Mire 20 évesen férjhez mentem, már mondhatom, hogy jól tudtam főzni, a párom és anyósomék teljes megelégedésére.

De érdekes módon a sok muszájból végül is kialakult bennem a főzés megszeretése, az ízek kihozatala, az alkotás öröme is.

szerencsére ez mai napig tart, pedig már jó pár évtized elszállt felettem.

Mindenkit arra tudok csak biztatni, hogy érdemes megtanulni bármilyen korban, mert még hobbyszinten is sok örömet okozhat bárki saját magának és másoknak is egy-egy remek fogással.

2013. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
86%
13 éves vagyok és már nagyon rég óta sütök, főzők mert imádok. Szerintem 11 évesen sütöttem először sütit de mindig segítettem előtte anyucinak :D
2013. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Anyuval már tizenévesen főzögettünk. Abból inkább trükkök maradtak meg. De igazán jó kajákat 20 éves koromban tanultam, amikor már nem otthon éltem. Akkor nosalty.hu / mindmegette.hu segített.
2013. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
én már 25 is elmúlt és szüleimmel lakom és nem tudok
2013. szept. 2. 18:16
 9/26 doboszoli ***** válasza:
66%

Ma 18:03

"nagyon régóta-két éve- sütök, főzök"

Tündéri vagy, így tovább, jó feleség leszel!!!

Főzz mindig lélekkel, és kellő alázattal!

Én 18 évesen főztem életem első "ételét". Megették.

Aztán rám maradt, mint a szamárra a fül...

2013. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 doboszoli ***** válasza:
Ja! 52/F
2013. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!