Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sokféle korhelyleves receptet...

Sokféle korhelyleves receptet láttam, de mindegyik más és más. Ti hogyan készítitek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Én így készítem, de a nyers füstölt-csülköt felkockázva felteszem főni a káposztával együtt.

Ha az megfőtt, utána már gyorsan kész, viszonylag egyszerű elkészíteni. Virslit, kolbászt, szalonna-féléket nem szoktam bele rakni, nekem elég a füstölt csülök is.

2012. dec. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Füstölt szalonnát üvegesre pirítok, a szalonnát bennehagyva a zsírjában hagymát párolok, bele füstölt nyers hús, mikor mit kapok, többnyire oldalas, vagy nyúlja van benne, meg valami tarja vagy sonka, vagy csülök...

Kicsit megkapatom, pirospaprika, beleteszem az összevágott aprókáposztát, a levéből is öntök rá kicsit, attól függően, mennyire savanyú. Felengedem vízzel. Teszek bele törött borsot, babérlevelet, illetve ha kell, akkor sót. Vigyázva, mert a füstölt szalonna, füstölt hús, és a káposzta is sós. Karikázok bele füstölt kolbászt, és készre főzöm. Én nem szoktam sűríteni, kevés lével csinálom, és maga a pörköltalap megadja a szükséges sűrűséget. Mindenki magának tejfölözi.


De kíváncsian várom, mikor jelenik meg Doboszoli... kíváncsi vagyok nagyon az ő receptjére :)

2012. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doboszoli ***** válasza:

Jelentem, itt vagyok.

Éhező embertársaimat láttam el különböző hurkákkal, meg ilyenekkel.(szóval ma, piacoztam)

Én is úgy készítem, mint a második kommentelő, annyi különbséggel, hogy nálam a f.kolbi kimarad, és a kiáztatott füstölt húst nem sütöm meg a hagymás alapon, csak főzöm. Pörkölve nekem túl "tömény".

Emiatt nagyon vékonyan szoktam tejfölösen habarni.

2012. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!