Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek?

Hogyan készítitek?

Figyelt kérdés
a húsospalacsintát,hogy a hús isteni legyen.Az enyémből hiányzik vmi,de nem tom mi.Rántjátok vagy sütitek?Hogy finomabb?A másik kérdésem pedig az lenne,hogy 8tojiból egy 30*40-es tepsiben jó piskóta sülne?A kisebb tepsimbe,magas lesz,de kevés,ezért szeretném a nagyyobba hogy több legyen,de félek hogy így meg túl lapos lesz.Szerintetek?
2012. dec. 22. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
hortobágyi palacsintát csirkepaprikásból kell készíteni ;)
2012. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

án bármilyen pörköltmaradékot ledarálok, kis tejföllel lazítom, ha még szükséges utánfűszerezem, bors, kia majoranna. ezekkel töltöm a palacsintákat,két végüget bedugom, és bepanírozva rántom ki. szoktam házi csirkemájas töltelékkel is tölteni.

Másik: én ha 8 tojásos piskótát sütök,- nekem 38x25-ös a tepsim úgy 5 centi magas- ebben feljön a peremig a piskóta. igaz egy kis sütőport is teszek bele.

2012. dec. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:

Nagyon ritkán szoktunk célzottan hortobágyi palacsintához fogni, inkább csak a maradék pörkölt megmentése miatt készül.(bár sokszor szándékosan "sikerül" több pörköltet főzni..)

Az egyik variáció, ahogy előttem leírták, darált pöri, tejföl, stb.

A másiknál csak a húst darálom, némi tejföllel, a szaftját pedig szintén tejföllel kiforralva, mintegy szószként a töltött palacsintákra öntöm.

Mindenki szereti mindkét fajtát.

2012. dec. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a piskótád lapos lesz, akkor ne hosszábba vágd ketté és ne úgy rakd egymás tetejére megtöltve, hanem keresztbe 3 felé vágd, és akkor egymás tetejére pakolva 2 réteg töltelékkel egész magas sütid lesz.
2012. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!