Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 170 Ft-ot megér a leveles...

170 Ft-ot megér a leveles tészta? Vagy olcsóbb ha magam csinálom?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 22:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy 2 malomban őrlünk?

Leveles = hájas-tészta, amiről beszéltem, és a Horvát Ilona-féle szakácskönyvből a linket felraktam.


Közönséges száraztésztának nevezzük mifelénk, amit az üzletben vásárolunk a túrós-, sajtos-, szószos, egyéb tészták készítéséhez, ill. levesbetétnek.


Ti most melyikről beszéltek?

2012. nov. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én a hájas tésztáról :)
2012. nov. 10. 09:14
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor jó, mert én is a hájas-tésztáról beszéltem.

A Horváth Ilona-féle link is a hájas tészta készítés menetét írja le.

Ne ilyedj meg, sokkal bővebben írja, mint amennyi macera van vele, de azért az időt rá kell szánni, ha nekiállsz.


A száraztészta (Gyermely és hasonlók) egész jó minőségben kapható üzletben, no meg az sűrűbben kell, minthogy az ember valóban nekiálljon minden alkalommal tésztát gyúrni.

2012. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha minden összadunk, osztunk szorzunk, mindenképpen jobban megéri megvenni félkészen.nagyon sok munka van vele, ha valóban hájból akarja valaki elkészíteni.
2012. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs a családban, rokonságban disznóölés, akkor kicsi az esélye, hogy bárhol is hozzájutsz valódi sertéshájhoz. Amennyiben hozzájutsz, akkor pedig rá kell szánnod egy egész napot, ha ilyesmit akarsz készíteni.


Ettől kezdve szinte egyértelmű a válasz, ahol találsz, vedd meg! :)))

2012. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
Soha eszembe sem jutna ilyen dolgokkal bonyolítani az életem, mint a leveles tészta házi készítése, ha adott esetben 170 forintért hozzájuthatok egy 2 perces boltba beugrással. Bár szerintem még 300 vagy 500 forintot is megér egy csomag. De nem tudom, hogy én mennyiért szoktam venni.
2012. nov. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is drágább ma már az idő, mint 170.- Ft-ért a leveles tészta. Persze a minőség sem mindegy, de a sütés közben szépen "kihozza a leveleit", akkor már jó.
2012. nov. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Most komolyan 170 ft miatt rágódsz itt? Nem egy nagy összeg.
2012. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A leveles tészta sertés hájból, nem egy macerás, mert ha hájból készítjük, el nem lehet rontani, olyan össze csapva is szépen levelest lehet belőle sütni.

De a vajjal készültből nehezebb, annál meg kell mindig azt a bizonyos időt várni egy- egy nyújtás között mert az akkor meg makacsolja magát és nem lesz belőle leveles!!! (hájból soha nem várok vele)

2012. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!