Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kiflisütésben segítséget...

Kiflisütésben segítséget kérnék! Hogy kell kinyújtani, feltekerni a tésztát? Recept és részletek lent.

Figyelt kérdés

Szeretném megsütni ezt a kiflit anyukámnak:

[link]


Mindent értek benne, de sajnos mivel nem sütöttem még kiflit és nem is vagyok valami vizuális típus, nem értem, nem tudom elképzelni hogy érti azt, hogy "kerekre nyújtjuk a tésztát és szeletekre vágjuk, megtöltjük és feltekerjük."

Milyen szeleteket kell a kerekre nyújtott tésztából vágni? Mekkorákat, hogyan?

Ne nevessetek ki, tényleg nem csináltam még ilyet és anyumtól megkérdezhetném, de éppen az, hogy meglepetést szeretnék!

Lekvárral tölteném meg.


Tud valaki nekem segíteni? részletesen leírni hogy kell pontosan a tésztanyújtástól kezdve?


Köszönöm!!


15/L


2012. máj. 7. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálod minél kerekebbre nyújtani a tésztát, és azt cikkekre vágod, úgy, mint a tortát. Egy cikket tudsz feltekerni kifli alakba, a vastagabb végétől indulva.
2012. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ezt nem tudtam, hogy cikkelyekre kell vágni, de most már értem. :)
2012. máj. 7. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én csak sima kiflit szoktam csinálni,de egyszerű.Fogod a tésztát és a nyújtófával kerek formára nyújtod,Majd 4 felé vágod.Akkor kapni fogsz 4 háromszöget.A háromszöget úgy rakod magad elé,hogy az első csücske legyen feléd.Megtöltöd,és fölülről feléd feltekered.Kicsi patkóformára hajtód,majd tepsibe teszed.
2012. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 6 - 10 cm széles csíkokra vágd fel a kinyújtott tésztát, majd azokat is elvágod úgy, hogy a másik oldala is kb 6 - 10 cm legyen. Ekkor kb. azonos oldalú négyzet alakú nyers tésztát kapsz.

Ha nem akarsz bele tölteléket rakni, akkor elég a kb. 6x6-os méret, ha meg akarod tölteni akármivel, akkor lehet egy kicsit nagyobbra szabni.

A kifliket először a kocka valamelyik sarkánál kezd el feltekerni, a legvégén eljutsz a szemben levő sarokhoz. Ha ezzel megvagy, a két végénél egy kicsit meghajlítod, akkor kapja meg a kifli-alakot.

2012. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pizzaformára kinyújtod a tésztát (kerekre), majd ugyanúgy felszeleted, mindta pizzát vágnál. Általában 8 részre vágjuk.

Így kapsz egy háromszög formát, amit az vastagabb részétől kezdve kell feltekerni. Lekvárt ha teszel bele, akkor azt a vastagabb részéhez kell tenni és úgy tekerni. Arra figyelj, hogy van külön sütő lekvár, az nem folyik ki a kifliből. A sima lekvár bizony folyni fog.


[link]


Biztos nagyon finom lesz :)

2012. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-ik vagyok!

Ahány ház, annyi szokás????

2012. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ha kiflit sütök én is mindig kerekre nyújtom, és azt vágom fel cikkekre. úgy tekerem fel, ahogy mások is írták, a széles részétől kezdve. behajlítva kifliforma lesz.

Nekem a négyzetalak fura, de most egy darab papíron kipróbáltam, tényleg lehet úgy is XD.

2012. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi 7-.es.

Azt hittem, hogy valami hülyeséget írtam!

2012. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ:) Most már biztosan fog menni, holnap fogom sütni :)
2012. máj. 7. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!