Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy nagy adag szaftos, szalonn...

Egy nagy adag szaftos, szalonnás és kolbászos, lédús paradicsomtól pirosló, sok hagymával és paprikával készült lecsó mellé mit főznétek ki?

Figyelt kérdés
Mivel tálalnátok?

#lecsómánia
jún. 30. 14:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#7 Tojással is annyira finom a lecsó, hogy abba még kolbászt/szalonnát se teszek, a tojásos változat mellé jöhet a kenyér.

De tojásos lecsót nem tennék tarhonyára, rizsre vagy nokedlira, még ha nem is lenne rossz, az már túl sok lenne együtt.

jún. 30. 17:32
 12/24 anonim ***** válasza:
22%
Egyáltalán miért akarod tarhonyára meg egyebekre tenni a lecsót? Egyáltalán nem illik hozzá, nem igazán lenne finom.
jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

12

SOk helyen tarhonyával, nokedlivel eszik, de rizzsel is népszerű.

A krumplis verzióról viszont még soha nem hallottam.

jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#12

Furcsa, amit írsz, mindenhol régen is, most is, éttermekben, menzán, kórházban, vendégségben, internetes receptekben találkozni vele, hogy tesznek a tányérra tarhonyát, amire kolbaszos lecsót, virslis lecsót vagy akár lecsós húst tesznek.

Persze a lecsót sokféleképpen eszik, önmagában, kenyérrel, akármivel feldúsítva, tojással, köretekkel, szinte bármivel, nagyon változatos az elkédzítési és tálalási módja. Itt most néhány opcióra lehet szavazni, éppen a tarhonya vezet.

De megjelentek a kötekedők és az értetlenkedők.

jún. 30. 18:21
 15/24 anonim válasza:
61%
Én nokedlivel, tarhonyával és sült krumplival szeretem. A legjobban talán nokedlivel.
jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
46%
Kenyérrel. A lecsó egytálétel, nem kell mellé köret.
júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
Ha van gluténmentes tarhonya, akkor azzal, mert IMÁDOM a tarhonyát - csak sajnos nem gm.
júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A lecsó akkor egytálétel,ha belefőzik a rizst, nokedlit, tarhonyát.

Egytálétel nem az, ami önmagában, köret nélkül ehető? A paprika és paradicsom pár kolbászkarikával nem elég tartalmas, ezért eszik mellé kenyeret az, aki nem főz bele pl. tarhonyát vagy mellé köretet.

júl. 1. 13:19
 19/24 anonim ***** válasza:

A lecsó akkor egytálétel,ha belefőzik a rizst, nokedlit, tarhonyát. Szerinted, és egyesek szerint igen, szerintem és sokunk szerint pedig nem!

Én például, mint ahogyan előbb is leírtam, a ma 10:16 válaszolóval értek egyet.

Egyébként az az étel hogy lecsó rohadtul sokféle képpen készül.

Nekem az alap lecsó és szinte csak ezt készítjük: 1 rész vöröshagyma, 3-4 rész bogyesz paprika, pár darab tojás, kenyérrel tálalva.

júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19 De hát az a tojásos lecsó, amit te mondasz! Azaz lecsó tojással.

(Sőt, a tiéd inkább tojásos paprika.)

A tojásos az csak egy elkészítési mód. De itt nem volt szó tojásról, hanem a lecsóról.

Ha lecsós húst, azaz lecsós szeletet készítesz, akkor is a tojásos paprika jelenti a lecsót?

júl. 1. 16:13
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!