Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy nagy adag szaftos, szalonn...

Egy nagy adag szaftos, szalonnás és kolbászos, lédús paradicsomtól pirosló, sok hagymával és paprikával készült lecsó mellé mit főznétek ki?

Figyelt kérdés
Mivel tálalnátok?

#lecsómánia
jún. 30. 14:04
A kérdező szavazást indított:
nokedli
tarhonya
egyéb főtt tészta
rizs
főtt krumpli
15 szavazat
1 2 3
 1/24 L.. István ***** válasza:
100%
Semelyiket. Kenyér mellé meg hideg sör vagy fröccs!
jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Lecsóhoz nálunk a kenyér az nem opció. Mi kenyeret melegszendvicshez használunk, vagy a munkába gyorsan egy könnyű ebédnek összedobunk egy szendvicset, ha nincs főtt kaja, vagy krémlevesekre szórjuk megpirítva, kockázva, vagy nagy ritkán nosztalgikus hangulatban zsíros deszkának esetleg szalonnával és hagymával.

Lapos tányérra gondoltam szedni, egy nagy adag valami (tarhonya vagy nokedli vagy tészta vagy rizs vagy krumpli) és rákanalazni pár merőkanálnyi szószos lecsót, hogy tocsogjon. Mindegyikkel annyira finom, nehéz választani. Ti melyikkel ennétek most?

jún. 30. 14:15
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
SOha nem hallottam arról, hogy valaki krumplival eszi a lecsót :)
jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Hogy nálatok mi az opció az a Te dolgod kérdező, de feltettél egy kérdést.

A válaszom nekem is: 1-2 szép nagy szelet kenyér. Tarhonyát, nokedlit pörkölthöz vagy paprikás krumplihoz.

jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Én rizzsel szeretem a lecsót, a családom tarhonyával. Anyukám meg újabban nokedlit kér mellé. Nem eszik sokat a drága lelkem, így csinálok neki mellé.

DE amúgy érdemes kipróbálni bulgurral is, meg hajdinával. A bulgur jobban felfogja a szaftot, a hajdinával meg extra finom.

jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Eleve elég borzasztó elképzelés egy ennyire zsírban tocsogó valamit enni, nekem sehogy sem tetszene.
jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Raütni vagy tíz tojást és összefőzni plusz kenyér.
jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Nálunk is csak friss kenyér van a lecsóhoz.


#3-as hozzászóló: Életemben egyszer ettem krumplival lecsót -gyerekkoromban a rokonoknál vidéken-, ne kérdezd, hogy készítették, csak arra emlékszem, hogy a lecsóban főtt meg a krumpli. Méghozzá olyan kis kiflikrumpli volt karikára vágva. Nem volt rossz, de inkább maradok a kenyér mellett.:)

jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

4-es, ott a szavazás. Paprikás krumplihoz tarhonya vagy nokedli biztos jó, de sokan elvannak nélküle, de attól te még eheted úgy, ahogy a lecsót kenyérrel, de itt most az kimaradt a listából, direkt.

A tojásos lecsóhoz jó a kenyér, de azt nem tenném tarhonyára.

jún. 30. 17:26
 10/24 A kérdező kommentje:
6-os valamit te félreértettél, a kolbász az ízesítés, a szaft a paprikából, paradicsomból jön és szépen összeérik az íze a kolbásszal. Gyakori elkészítési mód, nem ismerted kolbásszal vagy szalonnával?
jún. 30. 17:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!