Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen tésztákat ismertek...

Milyen tésztákat ismertek még? Mit lehet még tenni a tésztára?

Figyelt kérdés

...a fedőn kívül...


Tehát van:


káposztás, krumplis, túrós, mákos, diós, grízes, prézlis, milánói, bolognai, sajtos, sajtos-sonkás, zöldséges, halas, húsos, sajtos


Ennyi jut eszembe, magyarként ennyit ismerek. Mit szoktunk még enni magyarként? (tehát nem az olasz tésztákra gondolok)


2023. okt. 3. 20:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bocsi de a prézlis meg a grízes nem egykutya?
2023. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A prézli darált száraz kenyér vagy zsömle, a gríz meg durvára örölt gabona, tehát nem ugyanaz!
2023. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon nem ugyanaz!
2023. okt. 5. 14:38
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor van aki zsemlemorzsás tésztát eszik? 🤣🏃‍♂️

Igen tudom hogy mi a prézli.De mifelénk hiába grízből készül a grízes tészta prézlis tésztának hívják uncsimék, mi grízestésztának.Tökmindegy h grízből készül prézlis tésztának vagy grízes tésztának hívják mifelénk.Vagyis úgy értettem h az elnevezés egyforma.De nyilván felétek nem.Sosem ettem még kenyérmorzsás tésztát🤣

2023. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Van, aki a prézlit ugyanúgy megpirítja, ahogy a gombóchoz szokás és ezt teszi a fött tésztára. De gombócot egész biztos ettél így, csak nem kötötted össze a két dolgot.

Söt felénk szokás volt a pirított prézlit enni lekvárral, tészta nélkül is.

2023. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen igy most hogy ezt leirtad 15ös rémlik valami. A túrógombócot anya így csinálta lepiritotta a morzsát.na jo valahogy nem igy képzeltem el tésztán de biztos egész jó lehet.
2023. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy a 15-ös írja+porcukor. Egyik kedvencem.
2023. okt. 5. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!