Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Borjúcombból 2 szeletet...

Borjúcombból 2 szeletet vettem. Megsütöttem serpenyőben, de nagyon kemény rágós lett. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Másodikat bepácoltam (mustár ecet bors) egy hétre de az is kemény lett.

Nem klopfoltam és közepes lángon sütöttem kis zsírral alatta. Sózni csak utána.



#borjúcomb
2022. nov. 21. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha túlsütik akkor lesz kemény.
2022. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát úgy volt hogy az elején sütöttem 5 percet két oldalát, akkor még piros volt a belseje. És folyt ki kis vér. Szóval nem hiszem hogy túlsült. De rágós volt. Még rásütöttem 5 percet, de a többit tudjátok...
2022. nov. 21. 22:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Steak jellegű hirtelen sült nem lesz jó combból.

Bélszínből (borjúnál szűzpecsenye) vagy hátszínből (borjúnál kotlett) csináld. Esetleg a hasaaljából. Ha igazán jót akarsz akkor érleltből.


A combot inkább konfitáld, sokkal jobb lesz úgy.


Amúgy a kifolyó lé nem vér. Egy medium-rare sültnél teljesen természetes.

2022. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Túl száraz a húsrész ilyen sütéshez.
2022. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet így sütni.
2022. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Lehet venni olyan minőségű combszeletet, amit meg lehet sütni így, de az nem lesz olcsó. Combból meg lábszárból remek pörkölteket lehet főzni, de bármilyen lassan sütős dologra is jó, barbacoa, ilyesmi.
2022. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. elküldöm a hentest a fenébe.

Borjúbécsire ez nem lehetne alkalmas?

2022. nov. 22. 00:03
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

@7 Amúgy most olvastam vissza és nagyjából mindent rosszul csináltál. Marhát serpenyőben vajon vagy maximum olajon sütünk, 5 perc elképesztően sok per oldal (egy 2cm vastag szeletet nagyjából 2 percig az egyik, 1.5 percig a másik oldalán sütünk, picit tovább, ha a közepesen átsült marhát még ételnek tekintjük, szerintem az már nem az), valamint mindig a lehető legmagasabb lángon, hogy minél előbb kérget kapjon és bezárjuk az amúgy kicsordogáló szaftot. Ezután egyből pihentetni kell, jó 8-10 percig nem vágunk a húsba, a zsíroknak vissza kell rendeződniük, különben csak szétfolyik az egész.


Nem biztos, hogy olyan rossz volt az a hús, simán nem szoktál ilyesmit készíteni és rosszul csináltad.

2022. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Ott rontottad el, hogy teljesen alkalmatlan húst vettél.

Ilyen célra még hátszínből se alkalmas mind, a megtöbb magyarországi vágó marha egy cipőtalp mondjuk egy amerikai fajtához képest.

Úgyhogy ez a street kichen-es stb bohóckodás, ez egy fantáziakép.


(itt jegyezném meg a 8-as kontárkodására azt a kiegészítést, hogy a receptjének a remek kezdését már csak egy másfél 2 órányi sütőben való párolással kell kiegészíteni, és már ehető is az étel.)


Bécsinek is nagyon kompromisszumosan jó.

Alapból ott kezdődik, hogy amit Magyarországon borjúként árulnak, az 99%-ban növendék marha, tehát máris erősebb a hús.

Valóban borjúból, a comb is jó bécsinek, de növendék marhából már inkább csak a hátszín.

Combból is meg lehet csinálni, csak nem baj, ha kissé "lógatott hús" tehát vágás után pihen legalább 1 hétig, (pác nélkül)

utána pedig nagyon alaposan szét kell kloffolni!

Nem kell tőle megijedni, én is csináltam már így, és csak akkor volt ehető, ha tényleg szétvertem.

Úgyis összesül!

Pont megfelelő vastagságúra sül össze, csak nem szabad kiszárítani, forró zsiradékban kell gyorsan sütni.

De ha nem ütöd ki eléggé, akkor abból csak kutyakaja lesz.

2022. nov. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Arra gondolsz hogy pépesre szétverni klopfolóval, és utána panír?

És hol tudom ellenőrizni hogy tényleg borjút kapok nem növendék marhát?

2022. nov. 22. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!