Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak a marhával és a...

Mit csináljak a marhával és a disznóval, hogy hamar puha legyen?

Figyelt kérdés

Egy ázsiai konyhán kezdtem dolgozni. Ezek a kaják ugye gyorsan kéne készüljenek, de a marhahús és a disznóhús egyszerűen nem akar puhulni. Pedig átvágom a rostokat, vékonyra vágom a csíkokat, sőt, még kólás puhítást is próbáltam. De egyszerűen kicsit mindig rágós marad. Néztem videókat, ott ha jól látom, akkor hátszínt használnak. Az étteremben marhacombot hoznak, és talán ez lehet a probléma. Szerintem nehezebben lesz puha a comb.


Van valami tippetek, hogyan tudnám gyorsan puhára főzni kajában?

Köszönöm! :)



2022. okt. 22. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Végtelenül egyszerű a történet!

Ilyen téren 30 év rutinját tudom neked 1 mondatban átadni:


Egyetlen étel sem azért készül el időben, mert gyorsan van elkészítve, hanem azért, mert időben van elkezdve!


Innentől ezt úgy húzod rá az adott szitura, ahogy akarod.

Ez már a kreativitásodon, és a szaktudásodon múlik, mit, hogy milyen fázisig készítesz elő ahhoz, hogy gördülékenyen menjen a termelés.

2022. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz :D


Csak tanácsot próbálok kérni kezdőként, mert már próbáltam szódabikarbónával, próbáltam kólával puhítani és mégis kemény marad. Ha megnézek egy külföldi receptet, ott bélszínt vagy hátszínt írnak. De gondolom az sokkal drágább, mint a lapocka vagy a comb.

De mivel combot hoznak, ezért kénytelen vagyok valamit kitalálni a puhításra. A kajának maximum 20 perc alatt el kell készülnie állítólag.

2022. okt. 22. 15:47
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell trükközgetni gányolással, nem is lehet, teljesen fölösleges is.

Ez csak annyit jelent, hogy az adott húsrész alkalmatlan az adott receptre.

Tehát ha egy combnak kell másfél 2 óra a felpuhulásához, akkor adsz neki 1 óra 50 percet, akkor, amikor megérkezik az áru, és onnantól abban az állapotában dolgozol vele, amikor már csak 20, vagy 10, vagy 1, vagy 0 perc kell a felpuhulásához.

Mivel konkrét receptet nem ismerek, így konkrét technológiát se tudok mondani, de egy marhacomb akkor se fog frissensültként működni, ha az atyaúristen fejre áll, készételként kell vele bánni.

Még ha az adott ételt nem is rakod össze 100%-osan, a felhasznált hús, kelet kész 99%-osan.

2022. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
*lehet kész...
2022. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Akkor jól gondoltam, hogy ez a baj.

2022. okt. 22. 15:56
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
...pláne egy marhacomb, ami natúron készre párolva egy jó hűtőben 10 napig a legkisebb minőségromlás nélkül eláll...
2022. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Főzd meg.
2022. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
régebben árultak olyat hogy húspuhító só, asszem papajaenzim volt benne nem akarok hülyeséget mondani, nyilván nem éttermi felhasználásra csak otthonira, de azzal lerövidült a durvább húsok elkészülési ideje is
2022. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8 Még most is árulnak.
2022. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Én a marhánál és a vadnál a pácolásra esküszöm, de csak háziasszonyként.

A vendéglátásban nem tudom ez hogy van korlátozva (24-48 óra) és a recept hogy szól.

2022. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!