Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyósomnak semmi sem tetszik,...

Anyósomnak semmi sem tetszik, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a férjem születésnapja. Anyosomek és a férjem testvérei családostul jönni akarnak nálunk. (Mi kirándulást terveztünk, de így itthon maradunk)

Mivel van egy 3 hónapos gyermekem így megfordult a fejemben, hogy az egyik közeli étteremből rendelek egy tálat. Annyi félét mire megvennek mindent és megcsinálnam az olajjal, minden alapanyaggal együtt ugyanannyiba kerülne mintha megrendelem a tálat vagy elmegyünk az étterembe és legalább nem töltöttem egy egész napot a konyhában, nem mosogatok, felszolgálok végig,stb.

Anyósom húzza a száját arra is, ha azt mondom, hogy elmegyünk az étterembe, az sem tetszik, ha hazarendelnem az ünnepi menüt, valamint ha csak egy bográcsban készült betyár gulyást főznék, másodiknak sajttal sonkával töltött saját készítésű rántott húst csinálnék petrezselymes új burgonyával és házi kovászos uborkával. Ez is nagyzolós neki.

De ha csak a levest főzném meg bográcsban és a torta (amit ő hoz) lenne feltalálva az úgy meg szerinte kevés...

Esküszöm nem tudom mit csináljak. :(

Szeretnék a gyermekemmel is foglalkozni, és nem hajnaltól sütni főzni, majd le se tudnék ülni enni, mert felszolgalnek folyamatosan vagy a kislányommal foglalkoznék míg mindenki eszik, utána meg mosogathatok.

Ti mit tennétek a helyemben?

Bocs, hogy túl hosszúra sikerült.


2022. júl. 30. 06:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Tojnék anyósra, és rendelnék
2022. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell neked az anyós kívánságai szerint cselekedned? 🤔Nem különb tőled semmiben sem, hogy minden szavára ugrani kelljen. Ha valamit akar, oldja meg egyedül.
2022. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek kirándulni, neki meg mondd meg, hogy a saját kapuján és ajtaján belül rendezkedjen. Francot érdekelné, hogy ő meghívatja magát meg az egész pereputtyot,aztán meg még nem tetszik neki semmi. Nem érdekelne az egész. Meg is pukkadhatna.
2022. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor család lettünk és elkezdődtek a gyerekek miatti szülinapok,akkor én készítettem levest,főételet,sütit.A tortát rendeletük.1,5-2nap melom volt benne a babák mellett és tiszta ideg voltam,mert ugye a takarítás is ott volt. Nem tudom hogy magamnak akartam megfelelni,anyunak vagy anyósomnak inkább. A férjem azt mondta a buli után: borzasztó volt az elmúlt két nap! Ezt többet nem csinálod!

Azóta rendelünk, anyós (akit amúgy nagyon könnyű lenyűgözni és mindenért hálás amit nem neki kell elkészíteni) süt sósat (örül hogy az unokák imádják a pogiját),anyu valami édeset. Én salátákat rakok ossze. Anyunak az elején fura volt ez a rendelés,de nem szólt.

2022. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%

A férjed hol van ebben a képben?


Elvégre az ő anyja?


A mi családunkban legalábbis az a szokás, hogy az én anyámmal én rendezem az ilyen hisztiket, a párom meg az anyóssal.

2022. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem foglakozol anyóssal és azt csinálod, ami nektek a legjobb, legkényelmesebb.

Anyós meg eszik azt, amit talál, ha nem tetszik, nem kell eljönnie.

2022. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Mert mindig mindenben próbálok megfelelni neki, de mégsem vagyok jó. Múltkor leszolta a petrezselymes krumplimat is. Ő a megfőtt krumplira ráteszi nyersen az összevágott petrezselymet, én pedig úgy csinálom, ahogyan azt az édesanyámtól láttam, paprikás olajon kicsit megfonnyasztom a petrezselyem zöldet és úgy razom össze az új krumplival.

Igazatok van, azt főzöm amit tudok és ha nem tetszik neki akkor így járt....

Köszönöm a válaszokat! Szép hétvégét mindenkinek!

2022. júl. 30. 15:39
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

26-os vagyok.


Felejsd el ezt a megfelelési kényszert egy ilyen banyának, neki soha semmi nem lesz jó.

2022. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Én meg sima forró olajban fonnyasztom meg egy kicsit a petrezselymet, de eszembe sem jut megkritizálni azt, ha más tesz alá paprikát, vagy nyersen teszi rá. Sőt. Örülök, hogy nem nekem kellett vacakolni a főzésével.
2022. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan anyós/anya akinek ha szivárvány jön ki az ember valagából akkor sem fog tudni megfelelni.
2022. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!