Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Anyósomnak semmi sem tetszik,...

Anyósomnak semmi sem tetszik, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a férjem születésnapja. Anyosomek és a férjem testvérei családostul jönni akarnak nálunk. (Mi kirándulást terveztünk, de így itthon maradunk)

Mivel van egy 3 hónapos gyermekem így megfordult a fejemben, hogy az egyik közeli étteremből rendelek egy tálat. Annyi félét mire megvennek mindent és megcsinálnam az olajjal, minden alapanyaggal együtt ugyanannyiba kerülne mintha megrendelem a tálat vagy elmegyünk az étterembe és legalább nem töltöttem egy egész napot a konyhában, nem mosogatok, felszolgálok végig,stb.

Anyósom húzza a száját arra is, ha azt mondom, hogy elmegyünk az étterembe, az sem tetszik, ha hazarendelnem az ünnepi menüt, valamint ha csak egy bográcsban készült betyár gulyást főznék, másodiknak sajttal sonkával töltött saját készítésű rántott húst csinálnék petrezselymes új burgonyával és házi kovászos uborkával. Ez is nagyzolós neki.

De ha csak a levest főzném meg bográcsban és a torta (amit ő hoz) lenne feltalálva az úgy meg szerinte kevés...

Esküszöm nem tudom mit csináljak. :(

Szeretnék a gyermekemmel is foglalkozni, és nem hajnaltól sütni főzni, majd le se tudnék ülni enni, mert felszolgalnek folyamatosan vagy a kislányommal foglalkoznék míg mindenki eszik, utána meg mosogathatok.

Ti mit tennétek a helyemben?

Bocs, hogy túl hosszúra sikerült.


2022. júl. 30. 06:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod azt mondani,hogy ne gyertek,mert nem leszünk itthon,kirandulunk,akkor hangsúlyozd ki (nálunk ez bevált),hogy ekkor és ekkor várunk (szombaton 11oratol!!!)benneteket VENDEGSEGBE. A menüt nem kell előre tudnia,legyen meglepetés,ha nem tetszik neki akkor majd jól lakik otthon. Egy ilyen kicsi mellett elég meló a házat is vendegfogadasra alkalmassá tenni.Fontos tisztázni, éreztetni már most az elején hogy ez a te házad, ő ott vendég! Te így csináldod mert nektek családilag így jó.

Intézd el annyival: Nálunk ilyen a vendégség.

Amúgy én volt hogy szendvics partit csináltam délutánra hívtam őket uzsirs,szépen kiraktam a felvágottak át,sajtokat,zöldségeket,pékárut.Ha volt kedvem valami kenőt csinaltam.Tenyleg jól nézett ki,amultak,pedig nem az én érdemem volt.

Ha jól akarja érezni magát jól fogja zsíros kenyér mellett is,ha nem akkor megfeszulhetsz.

Amúgy ő hívatta meg magát érje be azzal amit kap.

2022. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem mondod el neki a menüt, nincs mit kritizálnia
2022. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%
Lófaxt a seggébe a nyanyának. Rendeld csak meg nyugodtan a tálat, ha hisztizne a vénasszony, kezébe adnám a fakanalat meg mindent, és akkor csinálja meg maga, ha királyi lakomát akar.
2022. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene,úgyhogy küldd ide.
2022. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg egy ilyen tálat megrendelni vagy több fogásos ebédet főzni sok emberre anyagilag sem olcsó...ezért én sosem hivatnam megmagam (és több embert) így ebédre,max úgy hogy csinálok valamit és én viszem (fasírt,saláta,stb).
2022. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Meghívnàm készülnék aztàn ha vàlogat az ö baja. Van akinek semmi se jö.
2022. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
Én elmennék kirándulni. Az anyóa meg készüljön magának. Ráér.
2022. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
Nem érdekelne anyós, meg a hiszti, hanem mennék kirándulni.
2022. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell informálni, nem kell megkérdezni. Azt eszik, amit kap.

Ha nemtetszik neki, rendezzen ő vendégséget.

Case closed.

2022. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
Rendelnék tálat és műanyag vagy papír tányéron felszólgálnám. Esetleg egy különleges pl marhapörköltet vagy amit férjed szeret. Az én anyósomnál nincs kekecebb a világon de még ő se szokott ebből ügyet csinálni.
2022. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!