Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagy tételben(!) közétkeztetés...

Nagy tételben(!) közétkeztetésben főzött erőleves miben lehet másabb mint egy "húsleves"?

Figyelt kérdés
ránéztem pár receptre de még abból is ezerféle volt, kíváncsi lennék hogy menzás körülmények között mitől lehet ez a megnevezése az idézőjeles húslevessel szemben, (én ugyanúgy egy átlátszó, tésztás levesnek képzelem répával)
2022. máj. 10. 20:56
 1/7 A kérdező kommentje:
holnap érkezik, leírom majd a tapasztalataimat de addig is kíváncsi vagyok a válaszaitokra :)
2022. máj. 10. 21:00
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
2022. máj. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez a cikk kicsit több, mint kínos.

Állítólag ők ételszállítással foglalkoznak, de azért egy ilyen alapvető kérdésre ezt a választ adni, hogy az időben rejlik a különbség, meg egy paradicsompürés-tojásfehérjés masszában, hát szégyen.

Meg milyen húsleves az, ami 2 óra alatt kész?

Szóval az erőleveshez darált marhahús kell, ezt keverik össze paradicsompürével és tojásfehérjével, tudniillik a tojásfehérje "deríti" is a levest, azaz nem lesz olyan zavaros. Felöntik vízzel, és ezt forralják fel.

Mikor felforrt, akkor kell beletenni a zöldségeket, és minimum 4 órát főzni.

A húslevesbe pedig egybe teszed bele a marhahúst, és ha felforrt, akkor a zöldségeket, fűszereket, és ezt is illik azért 5-6 órát főzni.

Nyilván ha csirkéből készül, akkor kevesebb is elég, de szerintem az igazi húsleves marhából van.

Ezen kívül sokáig kell főzni a kakasból, vagy más idősebb szárnyasból főtt leveseket.

Nem tudom, honnan érkezik az erőlevesed, de ha ilyen rendelt, akkor olyan nagy különbség nem lesz a hús- és az erőleves íze között.

2022. máj. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Anyu közétkeztetésben volt szakács. Gyermekek közétkeztetése. Ott az élelmezésvezető az előírt mennyiségeket mérte ki mindenre. Tehát 600 főre volt kivetítve a só mennyiség, a fűszer, a hús, répa stb. Ettől nyilván egy teljesen más ízű leves született, mint az otthoni környezetben főzöttnek.

Hiába volt a technológia ugyanaz, az íz akkor is más.

2022. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ugyanolyan volt mint amire számítottam, nevezhették volna hús, csont, vagy delikátlevesnek is :)
2022. máj. 11. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Látod kérdező, ezt írtam, hogy olyan nagy különbség nem lesz.:)

Tapasztalatból írtam, egyszer kipróbáltunk egy hétig valami ételkiszállítást.

2022. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Menzán leveskocka a forro vozbe abba kis teszta meg mirelit zoldsegdarabok
2022. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!