Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevest hogy lehet 4-5...

Húslevest hogy lehet 4-5 óráig főzni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon gyakorlott háziasszonya de ma húslevest főztem. Finom lett, azzal nincs baj, de nagyon hamar elkészült. Egy főzős csoportban olvastam hogy 4-5 óráig kell főzni. De van aki 7 órán át főzi. Én kb 2 órát főztem, de a hús rommá főtt. A zöldségek is gyorsan megfőttek. Mit ronthattam el? Alacsony lángon főztem.
2022. márc. 14. 11:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
77%
Nem tudom az milyen extra húsleves lehet, a nagyim is nagyjából 2-2,5 óra alatt csinálja meg.
2022. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miből főzöd.

A hagyományos tyúkhúsleves több éves állatból készül, aminek bizony sok idő kell, akár 4-5 óra is.

Más esetben természetesen hamarabb elkészül.

2022. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miből főzted?
2022. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
A zöldsdget csak az utolsó felórára kell beletenni! Akkor nem fő szét.
2022. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Farhátból és csirkecombból csináltam.
2022. márc. 14. 11:52
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Az idősebb tyúkot 5-6 órán át főzöm, annak kell annyi idő.

Abból fő a legfinomabb leves.

2022. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

A csirke természetesen rommá fő 2 óra alatt... Az átlag bolti/hentesnél vett csirke 6-7 hét(!) alatt jut el tojáshéjas fenekű kiscsibéből a fazekadig.

A kapirgálós, levesnek való tyúk általában 2-3 éves...

Ebben rejlik a 2 óra és 5 óra közötti különbség.

2022. márc. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Általában az ilyesmit csontból főzöm, és van hozzá "főzős" meg tálalós zöldség.



Szóval berakom a csonot meg a gyökérzöldséget megpucolva de egészben, és hagyom gyöngyözni 4-5 órát, és közben néha szedem a habját.


Aztán átborítom egy szűrőn.

A csont mehet a kutyának, a szanaszét főtt zöldségből meg lesz valami szósz (pl vadas) vagy zöldségpüré. Ezt le is lehet fagyasztani, ha épp olyanod van, csak kiolvasztod, nem kell vele sokat tökölni.



A lébe belefőzöm a betéteket, szépre vágott zöldséget, szárnyat, combot, galuskát.


Általában ezek a népszerűbb zöldségek, pl krumpli és sárgarépa, de ha csak ezekkel főne az alaplé, túl édes lenne.

A zellert, fehérrépát, karfiolt, fokhagymát, vöröshagymát kevesebben szeretik, de az íze miatt kell bele.



Általában tálalni külön szoktuk, egy tálon a hús, a másikon a zöldség, harmadikban a tészta vagy galuska, és a lé külön.


Így könnyen vehet mindenből mindenki, és nem duzzad bele a tészta vagy a galuska pár óra alatt, nincsenek szabadon úszkáló darabkák, meglepetés bors vagy fokhagyma senki tányérjában.

2022. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

kieg a 8as válaszomhoz:


Természetesen ez egy nagy kondér leves, egy 15-20 fős leülős családi összejövetelhez, pláne ahol vannak babák is, akiknek pont jól jön az a zöldség püré.


Egy szerdai ebédhez ennyire nem fogom körülményesen csinálni, 1-másfél óra alatt is össze lehet ezt dobni, kis mennyiségben annyira nem érződik a különbség az ízén.

Szóval ne érezd magad rosszul ha hétköznap 2-3 főrr nem így főzöd...mi se.

2022. márc. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen húsból csinálod.

Ha házi kapirgálós csirkéből kell a 3 óra hossza főleg ha idősebb a tyúk.


Bolti csirkének elég 1-2 óra hossza.


Tényleg a hústól függ

2022. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!