Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevest hogy lehet 4-5...

Húslevest hogy lehet 4-5 óráig főzni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon gyakorlott háziasszonya de ma húslevest főztem. Finom lett, azzal nincs baj, de nagyon hamar elkészült. Egy főzős csoportban olvastam hogy 4-5 óráig kell főzni. De van aki 7 órán át főzi. Én kb 2 órát főztem, de a hús rommá főtt. A zöldségek is gyorsan megfőttek. Mit ronthattam el? Alacsony lángon főztem.
2022. márc. 14. 11:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Öreg tyúkból, marhából, fácánból simán kell a 4-5 óra, akkora fő meg, éppen csak pötyögve.

Farhátból, csirkecombból, forrástól számított 1 óra alatt is kész.

Az más dolog, hogy jelentős minőségi különbség van az első mondatban leírtak javára.

2022. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Húslevest eredetileg öreg tyúkból vagy idösebb marhából szokták készíteni, ezeknek kell a 4-5 óra fözés.

A farhát meg csirkecomb sokkal hamarébb megfö, föleg a bolti gyorsan növesztett, tápos csirkéböl.


Szóval a különbség a hús.

2022. márc. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mind nagyon hasznos volt.
2022. márc. 15. 00:44
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
Öt órát simán főzöm. Mi így szeretjük, csirke és sertés húsoscsont is megy bele. A sárgarépát szoktam másfél óra után kivenni, hogy ne legyen nagyon puha. A gyerek felfalja a húst, azért kell bele ennyi, sőt a hagymát, krumplit, répát is, ezért többet teszek bele. Szóval ki hogy szereti. Elvileg az lenne a lényege, hogy kifőjjenek a hasznos anyagok a levesbe, enyém meg is dermed a hűtőben. Vagy jó levest akarsz és sokáig főzöd, vagy vagy jó húst, akkor meg kevesebb ideig. A kettő együtt nem megy.
2022. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!