Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a titka a bufes gyrosnak ??

Mi a titka a bufes gyrosnak ??

Figyelt kérdés
Altalaba döner kebabba eszek, de itthon hiaba probalom, sose sikerul ugyan ugy..sot szinte koze sincs hozza ...nem hiszem hogy csak a hus lenne a lenyeg ..vagy megis ??
2022. febr. 22. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Sok-sok ízfokozó!
2022. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem manapság sok minden az ízfokozó miatt olyan ízű, amilye. Én meg vagyok róla győződve, hogy ma pl. egy dobostorta sem pont olyan ízű, mint amikor Dobos C. Jenő először megsütötte.
2022. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%

Fahéjat szoktál rá tenni??? Épp csak egy picikét...

A többi fűszer gondolom adott....

2022. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

Ízfokozó, jesszus.... Azt ne a gyrosba keressétek, hanem minden egyéb készen kapható termékben.


De igen, a hús a lényeg leginkább. Teljesen máshogy sül ott, mint otthon a kis serpenyőben, ez rengeteget számít. Aztán a fűszerezés sem mindegy, te nem tudod pontosan mivel, és milyen arányban ízesítik a húst.

2022. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Fűszerezés

2. Maga a sütési mód, mivel a gyrosban/dönerben a hús folyamatosan forog, így mindig "kérges" a hús (=több ízanyag keletkezik), ezt nehéz otthon reprodukálni.

2022. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, ahogy az 5-ös írja! A Maillard-reakció :) - a karamellizálódás, pörzsanyag - ott a lényeg.
2022. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

3-as voltam, még elég fontos a római kömény is!


Teljesen más íz, mint a mi köményünk, nem lehet a magyarral helyettesíteni.

2022. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Csirkecomb filéből csináld nagyon vékony csíkokra vágva.

Gyors fűszerkerverék plusz pici fahéj.

2022. febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Azert a gyros hus vagohidi nyesedek osszepaszirozva izfokozoval, jo sok fuszerrel. Aki akarja siman irja be hogy gyros hus vasarlas..es akkor talaltok tömböt az osszetevoivel egyutt
2022. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

9: lehet, hogy te ilyet ismersz...


Ahol én szoktam venni, pl. reggel pakolják fel a csirkecomb filéket egyesével a "kardra".

2022. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!